AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Piłkarskie podsumowanie weekendu

W ten weekend wysokie zwycięstwo (7:0) zanotowali piłkarze AKS „Wyzwolenie” Chorzów. Trzy punkty zgarnęła również Józefka mimo że... nie rozegrała swojego meczu.

Dla Józefki jest to debiutancki sezon w seniorskiej piłce. Chorzowianie radzą sobie w rozgrywkach B Klasy wyjątkowo dobrze. Tej niedzieli dopisali sobie kolejne trzy punkty, dzięki czemu z dorobkiem 22 punktów, zakończyli rundę na pierwszym miejscu w swojej grupie. Mecz zakończył się walkowerem.

Mimo że piłkarze nie wybiegli na boisko, to nie mogło obyć się bez konferencji prasowej. Na pytania dziennikarzy odpowiadali dwaj zawodnicy Józefki - Harald Krysiak oraz Mateusz Strzebińczyk.

Powody do radości miała również rywalizująca w czwartej grupie klasy okręgowej drużyna AKS-u "Wyzwolenie". Chorzowianie pokonali na wyjeździe UKS Szopienice aż 7:0. Bramki strzelali Damian Taborski (21', 41'), Wojciech Jankowski (33', 62'), Daniel Śróda (60'), Wiktor Usarek (61') i Krystian Gut (85'). Zespół ze Stadionu Miejskiego z dorobkiem 16 punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli klasy okręgowej.

Jeszcze bardziej imponujące zwycięstwo osiągnęły nasze piłkarki nożne. Jaskółki wygrały na wyjeździe z LKS Bory Pietrzykowice... 1:12! Bramki strzelały Dolores Grudzień (1', 17, 23', 30', 66'), Magdalena Stachnik (13' i 20'), Sandra Gałuszka (14' 22'), Katarzyna Kwoka (36'), Wiktoria Zaczyk (63', 79'). Chorzowianki plasują się w tabeli III ligi kobiet tuż za drużyną ROW II Rybnik, lidera rozgrywek, ustępując jedynie pod względem bilansu bramkowego.

Tego weekendu do udanych nie zaliczy natomiast Stadion Śląski, który przegrał na własnym obiekcie z Naprzodem Lipiny 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy w 23. minucie meczu strzelił Jakub Piotrowski. Zaledwie trzy minuty później wyrównał jednak Marek Błaszkiewicz, a w 89. minucie szalę zwycięstwa na korzyść drużyny z Lipin, przechylił Dariusz Wrona.