Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koniec mijanki pod wiaduktem na ulicy Sienkiewicza. Zanim to nastąpi, kierowców czekają utrudnienia

Od poniedziałku nie będzie możliwy przejazd na odcinku pomiędzy ul. Lompy i pl. Dworcowym. Prace potrwają do października. Tego samego dnia zostanie oddana do użytku jezdnia na ul. Truchana, na której kończy się finałowy etap modernizacji.
Koniec mijanki pod wiaduktem na ulicy Sienkiewicza. Zanim to nastąpi, kierowców czekają utrudnienia

10 czerwca 2024 roku około godziny 8:00 ruszy kolejny etap prac związanych z przebudową linii kolejowej nr 131.

Zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie odcinek ulicy pomiędzy ul. Lompy i pl. Dworcowym. Celem działań jest poszerzenie jezdni ulicy Sienkiewicza. Docelowo pod wiaduktem mają powstać dwa pasy ruchu - po jednym w każdym kierunku

Wyłączenia i objazdy

W związku z powyższym Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie informuje o wyznaczonych objazdach:

Z kierunku skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i pl. Dworcowy do ul. Floriańskiej:

  • ul. Truchana – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Zabrska – ul. Raciborska – ul. Styczyńskiego – ul. Lompy.

Z kierunku skrzyżowania ulic Floriańskiej i Lompy oraz skrzyżowania ulic Floriańskiej i Filarowej do ul. Sienkiewicza:

  • ul. Filarowa – ul. Styczyńskiego – ul. Raciborska – ul. Zabrska – ul. Strzelców Bytomskich – ul. Truchana.

W tym czasie ruch pieszych, w zależności od etapu realizowanych robót, prowadzony będzie chodnikiem od strony pl. Dworcowego lub od strony ul. Lompy.

Termin zakończenia prac wyznaczony został na na październik tego roku

Truchana już gotowa

Również 10 czerwca zakończy się trwająca od czerwca ubiegłego roku przebudowa ul. Truchana. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych, realizowanych aktualnie w naszym mieście, która w kwietniu wkroczyła w ostatnią fazę. Wykonawca deklarował jej zakończenie na koniec czerwca tego roku. Co zapewne ucieszy mieszkańców Chorzowa, pełen ruch drogowy ma wrócić na "Truchankę" nieco szybciej. Od poniedziałku ta ulica ma być już w pełni przejezdna. 

Opisane zmiany organizacji ruchu będą uwzględnione w nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Zaniepokojony mieszkaniecTreść komentarza: Grupa Michałka podszywa się pod Chsm. To jest kradzież znaku towarowego i wprowadzanie mieszkańców w błąd. Dodatkowo pani Kordela, pani Herman i p. Ahnert nie mieszkają w zasobach spółdzielni, więc po co się pchają? Chcą zniszczyć spółdzielnie jak wszystko czego dotkną.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 14:59Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Ooo to trzeba to nagłośnić .brak słów kim ci ludzie są,podobno w wodociągów też jest nie za ciekawie ludzie są zastraszaniData dodania komentarza: 15.05.2025, 22:09Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: UWAGATreść komentarza: Ludzie, którzy chcą przejąć spółdzielnie są pokroju Śniechowskiego, a kto to? To obecny prezes Wodociągów, ale zasłynął fikcyjnymi meldunkami przed wyborami samorządowymi!!! Zdolni do wszystkiego! Uważajcie na nich!Data dodania komentarza: 15.05.2025, 17:29Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: BolekTreść komentarza: Niskie opłaty - uśmiałby się kto. Od 30 lat, nic tylko podwyżki i podwyżki, po trochu, po więcej, na chama i inaczej. A ten zysk to gdzie idzie?Data dodania komentarza: 15.05.2025, 12:51Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Spółdzielcy mają 2 wybory. Mogą wybrać źle osoby związane z Michałkiem, niemieszkające w zasobach ChSM, takie jak Ahnert, żona Kordeli czy żona radnego Hermana LUB zagłosować za dalszym rozwojem na osoby faktyczne związane z ChSM i jej sukcesem!!Data dodania komentarza: 14.05.2025, 22:40Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażemAutor komentarza: zenekTreść komentarza: Kasa ,kasa ,kasa czego tu nie rozumicie ludziska stadion sam sie nie wybuduje ,Prezydent obiecał stadion to musi znalesc jakos pieniadze ,oj bedzie sie działoData dodania komentarza: 14.05.2025, 19:41Źródło komentarza: Przed wyborami do rady nadzorczej ChSM: wojna na ulotki i kandydaci z krótkim stażem
Reklama