Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Park Śląski łączy pokolenia, szkoli i edukuje

W Parku Śląskim wystartował projekt - „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem”. Dzięki unijnemu wsparciu aż 160 osób z Chorzowa może skorzystać m.in. ze szkoleń, warsztatów i treningów. Ich celem jest zwiększenie samooceny i zaradności, która przydaje się w poszukiwaniu pracy, ale też przygotowanie do wykonywania konkretnych zawodów. Program skierowany jest również dla seniorów. Osoby, które ukończyły 60 rok życia będą mogły uczestniczyć w zajęciach integracyjnych.
Park Śląski łączy pokolenia, szkoli i edukuje

Projekt adresowany jest do 140 osób w wieku od 16 do 30 lat oraz 20 seniorów pochodzących ze środowisk zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Organizator zapewnia stypendia szkoleniowe, poczęstunek i pokrywa koszty biletów związanych z dojazdem.

Dla młodszych uczestników przygotowano spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym oraz szkolenia interpersonalne, gdzie dowiemy się: jak mówić, żeby inni nas słuchali? Jak krytykować i przyjmować krytykę? Co to znaczy być asertywnym?

W ramach - Parkowej Akademii Profesjonalistów będzie możliwość podszkolenia się z segmentu IT, projektowania komputerowego i tworzenia aplikacji internetowych. Przygotowano też warsztaty florystyczne. Ciekawą propozycją jest przyuczenie na stanowisku: pracownika obsługi technicznej parkowej kolejki Elka.

Program: „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem” zostanie wzbogacony m.in. o warsztaty kreatywności, pracownię malarską. Uczestnicy będą mieli okazję do spotkań w plenerze i imprez na świeżym powietrzu.

W ramach cyklu - „Senior z klasą” osoby powyżej 60 roku życia, będą mogły uczestniczyć w zajęciach integrujących. Wykorzystanie ziół, asertywność, bezpieczeństwo, zdrowy kręgosłup i stawy - to tylko niektóre tematy, które będą omawiane. Dla grupy 60 + przygotowano również warsztaty komputerowe.

Projekt „Parkowe Centrum Rozwoju pod Kapeluszem” dofinansowany jest ze środków unijnych w kwocie ponad 518 tys. zł. Potrwa do końca kwietnia 2022 roku.

Wszystkie osoby, które chciałby uczestniczyć w projekcie, powinny skontaktować się z koordynatorem - Ewą Kulisz tel. 666 031 514 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15), [email protected].

Źródło: Park Śląski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: katTreść komentarza: Czas na zmiany.Dość michałków.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 20:39Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: K.Treść komentarza: Coś wam to nie idzie. Zainteresowania nie ma?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:42Źródło komentarza: Zainteresowani wynajmem przy ul. Michałkowickiej muszą się pospieszyć. Zostały trzy ostatnie mieszkania!Autor komentarza: K.Treść komentarza: To będzie ta młodzieżówka od "czolem wielkiej polsce" sajmonka i andruszkiewicza?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:41Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!
Reklama
Reklama