Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Budowa mieszkań przy ul. Karola Miarki na ostatniej prostej

Przez lata pod tym adresem znajdował się jeden z pawilonów szpitalnych. Już niebawem budynek w Chorzowie II zyska zupełnie nową funkcję. Gruntowny remont szacowany na prawie 19 mln zł, pozwoli na utworzenie w tym miejscu 77 mieszkań komunalnych.
Budowa mieszkań przy ul. Karola Miarki na ostatniej prostej

W Chorzowie jest realizowana największa od lat budowa mieszkań komunalnych. Dawny budynek Zespołu Szpitali Miejskich (tzw. "dwójka"), jest adaptowany na mieszkania. Na powierzchni 3 tys. 934 metrów kwadratowych powstaje 77 lokali, które trafią do mieszkańców miasta o niewysokich, ale stałych dochodach. W obiekcie zaplanowano sześć wind, a także wózkownię i rowerownię.

W podziemiach budynku będzie 13 miejsc garażowych, 8 mieszkań zostało przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projekcie uwzględniono także parkingi oraz garaże podziemne. W okolicy budynku planowanych jest łącznie 59 miejsc postojowych dla mieszkańców.

Jak poinformował PGM, mieszkania będą znajdowały się w czterech segmentach: południowym, północnym, wschodnim i środkowym. Łącznie w budynku znajdzie się sześć klatek schodowych. Przy ul. K. Miarki 40 zaplanowano 23 mieszkania, przy K. Miarki 40a będzie 7 mieszkań, przy K. Miarki 40b – 16 mieszkań, K. Miarki 40c – 8 mieszkań, przy Miarki 40d – 20 mieszkań, a przy K. Miarki 40e – 3 mieszkania.

W budynku został już wykonany pełen węzeł sanitarny, instalacje elektryczna, wentylacyjna, wodno- kanalizacyjna, a także ogrzewanie z sieci ciepłowniczej, które będzie rozliczane indywidualnie na mieszkania. W większości mieszkań wykafelkowano łazienkę i przedpokój, wymalowano też ściany oraz zamontowano kaloryfery.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach i korytarzach, montaż balkonów, kończą się też prace związane z wykonaniem elewacji. Do wykonania zostały jeszcze roboty związane z zagospodarowaniem terenu – wyjaśnia Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor Zakładu Komunalnego „PGM”.

Prace rozpoczęły się dwa lata temu i mają się zakończyć pod koniec tego roku. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań najpewniej na początku przyszłego roku. Kryteria przydziału mieszkań będą znane najpewniej do końca czerwca  Ustali je rada miasta. Całkowity koszt inwestycji to 17 milionów złotych z czego 45 proc. pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Źródło: PGM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: katTreść komentarza: Czas na zmiany.Dość michałków.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 20:39Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: K.Treść komentarza: Coś wam to nie idzie. Zainteresowania nie ma?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:42Źródło komentarza: Zainteresowani wynajmem przy ul. Michałkowickiej muszą się pospieszyć. Zostały trzy ostatnie mieszkania!Autor komentarza: K.Treść komentarza: To będzie ta młodzieżówka od "czolem wielkiej polsce" sajmonka i andruszkiewicza?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:41Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!
Reklama
Reklama