Chorzowskie szczypiornistki w kolejnym sezonie będą występować na dwóch frontach. Ruch zobaczymy na parkietach polskiej 1. ligi oraz czesko-słowackiej MOL Ligi. W ubiegłym tygodniu zespół Vita Teleky’ego rozpoczął przygotowania do nadchodzących rozgrywek od turnieju w Łaziskach. Przypomnijmy, że Niebieskie poniosły wówczas dwie wysokie porażki z Perłą Lublin 41:21 oraz Piotrcovią 38:22 oraz odniosły jedną wygraną z Koroną Handball Kielce 31:28.
Kolejnym przystankiem szlifującym formę Ruchu, był turniej w Ołomuńcu. W ubiegły weekend chorzowianki wzięły udział w 63. Pucharze Pokoju. Drużyna dwukrotnie przegrała oraz wywalczyła jedno zwycięstwo. Wspomniane porażki nie były jednak tak dotkliwe, jak te w Łaziskach.
Pierwsze spotkanie Niebieskie rozegrały przeciwko słowackiemu Slovanowi Duslo Sala. Po pierwszej połowie to Polki prowadziły 13:11. Ostatecznie w drugiej części gry przeciwniczki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały 29:31. W kolejnej rywalizacji podopieczne Vita Teleky’ego zmierzyły się z Zorą Ołomuniec. Identycznie jak ze Slovanem, pierwsza część należała do Ruchu. Zespoły udały się na przerwę przy stanie 16:15. Po końcowej syrenie o jedną bramkę lepsze okazały się Czeszki zwyciężając 34:35.
W ostatnim starciu na drodze Ruchu stanął Sokol Pisek. Chorzowianki tym razem wypracowały wysoką przewagę 11:16 i finalnie pokonały rywalki 22:32.
Całość 63. Poharu Miru wygrała Zora Ołumuniec. Ruch uplasował się na trzeciej lokacie, natomiast druga i czwarta przypadły odpowiednio Slovanowi i drużynie z Piska.
Indywidualne wyróżnienie dla najlepszej strzelczyni turnieju przypadło grającej w ekipie z Chorzowa Marcelinie Polańskiej. Rozgrywająca trafiła do siatki 17 razy.
Wyniki 63. Poharu Miru w Ołomuńcu
Sobota, 14 sierpnia
DHC Zora Ołomuniec - Sokol Pisek 33:20 (17:9)
HK Slovan Duslo Sala - KPR Ruch Chorzów 31:29 (11:13)
KPR Ruch Chorzów - Zora Ołomuniec 34:35 (16:15)
Sokol Pisek - Slovan Duslo Sala 21:35 (15:18)
Niedziela, 15 sierpnia
Sokol Pisek - KPR Ruch Chorzów 22:32 (11:16)
Zora Ołomuniec - Slovan Duslo Sala 21:20 (10:7)
fot.: KPR Ruch Chorżów










Napisz komentarz
Komentarze