Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Miasta Metropolii zapłacą 586 milionów złotych składki na autobusy ZTM. Co z tramwajami? Jest szansa, że znajdą się w budżecie GZM

Prezydenci Miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uzgodnili kwotę wydatków na komunikację publiczną w roku 2022. Nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztować Miasta utrzymanie Tramwajów.
Miasta Metropolii zapłacą 586 milionów złotych składki na autobusy ZTM. Co z tramwajami? Jest szansa, że znajdą się w budżecie GZM

W związku z szeregiem inwestycji spółki Tramwaje Śląskie (u nas np. ulica 3 Maja) wzrośnie opłata którą Miasto ponosi na rzecz ich finansowania. Metropolia chce być jednym z udziałowców spółki, tym samym może odciążyć budżety samorządów, wykładając swój kapitał. Nie zostało jeszcze ustalone, czy miasta sprzedadzą swoje udziały? Rozmowy trwają.

Jakie jest stanowisko Chorzowa w tej sprawie? Pytamy Marcina Michalika, wiceprezydenta Miasta

-Uważam, że udział GZM jest korzystny dla Chorzowa, bo wejdzie partner który dysponuje odpowiednimi środkami. Jest nam w stanie ulżyć finansowo i zaangażować się w rozwój tramwajów w Chorzowie i całej Metropolii. Będzie to więc z korzyścią nie tylko dla finansów Miasta, ale i dla pasażerów - mówi Marcin Michalik. – Jesteśmy zwolennikiem a nawet liderem tego pomysłu - dodaje. 

Po realizacji programu rządowego PiS'u "Polski Ład", sytuacja finansowa wszystkich samorządów, także Chorzowa znacznie się pogorszy. Wejście kapitałowe Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do spółki Tramwaje Śląskie może odciążyć samorządy i zapewnić płynność finansowania. 

Foto: Tramwaje Śląskie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: katTreść komentarza: Czas na zmiany.Dość michałków.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 20:39Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: K.Treść komentarza: Coś wam to nie idzie. Zainteresowania nie ma?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:42Źródło komentarza: Zainteresowani wynajmem przy ul. Michałkowickiej muszą się pospieszyć. Zostały trzy ostatnie mieszkania!Autor komentarza: K.Treść komentarza: To będzie ta młodzieżówka od "czolem wielkiej polsce" sajmonka i andruszkiewicza?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:41Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: K.Treść komentarza: Chorzow z niebieskiego stanie sie zaraz brunatny. "Czołem welkiej Polsce" bedzie obowiazkowo wybrzmiewalo przy wejsciu do restauracji, urzedu czy teatru. Jeszcze jakis gest, opaska na ramieniu i młodzieżowka i "mamy to". Pięknie sajmon pieknie. Wiedzieliśmy, ze aspiracje są, ale jaki tych aspiracji kierunek - właśnie się dowiedzieliśmy.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:40Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: Bery boykiTreść komentarza: Oficer zieleni?? naprawdę?? Szok nad szokami czegóż to nie wymyśla....Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:21Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”
Reklama
Reklama