Nowoczesne zestawy oświetleniowe zamontowano bezpośrednio na estakadzie. Wcześniej estakada doświetlana była za pomocą kilkunastometrowych słupów przymocowanych do płyty rynku.
- To ważna inwestycja w poprawę bezpieczeństwa nie tylko dla chorzowian. Droga krajowa łączy w końcu wiele śląskich miast. Codziennie estakadą przejeżdżają samochody z rejestracjami naszego województwa, ale też innych zakątków Polski – zaznacza Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.
Koszt modernizacji to ponad 600 tysięcy złotych, z czego 190 tysięcy złotych dofinansowania Miasto Chorzów otrzymało w ramach rezerwy subwencji ogólnej Budżetu Państwa. Zakres prac obejmuje też demontaż starego systemu oświetlenia, co pozwoli odciążyć rynek.
Informacja prasowa










Napisz komentarz
Komentarze