Przedłużenie ulicy Metalowców to "powrót do korzeni", ponieważ Miasto niegdyś korzystało z takiego połączenia komunikacyjnego Chorzowa Starego z Centrum. Powstanie nowej drogi będzie alternatywą dla ulicy Kościuszki i odciąży ruch drogowy w jej ciągu. Stworzenie tego połączenia wpisze się w zaplanowaną inwestycję przebudowy węzła ulicy Metalowców z Katowicką.
Czytaj także: Widzieliście już projekt nowego węzła komunikacyjnego przy ulicy Katowickiej i Metalowców? [WIZUALIZACJE]
Chorzów ponowił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy przedłużenia ul. Metalowców do ul. Siemianowickiej. Ma ona obejmować wykonanie dokumentacji dla ulicy wraz z obiektem mostowym nad torami kolejowymi oraz bocznicowymi do połączenia z ulicą Siemianowicką. Droga będzie miała długość 1,4 km i szerokość 7 m, wybudowany ma być na niej chodnik i ścieżka rowerowa.
Nie dla nowej linii tramwajowej, w zamian ekologiczny autobus
Niegdyś pojawił się pomysł stworzenia w tym miejscu nowej linii tramwajowej, która byłaby czymś w rodzaju odtworzenia pierwotnej "dwunastki". Koncepcja ta została jednak porzucona ze względów ekonomicznych. Rozwiązaniem ma być poprowadzenie linii autobusowej o ekologicznym napędzie.
Nie znamy na razie terminu kiedy ostatecznie będzie można poruszać się nową drogą w Chorzowie, w perspektywie na pewno poczekamy na nią kilka lat. Na ten moment Miasto przygotowuje się do opracowania dokumentacji projektowej.
Źródło: transport-publiczny.pl










Napisz komentarz
Komentarze