Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Drugie życie komputerów. Sprzęt trafił do chorzowskich szkół

Zbiórka zużytego sprzętu komputerowego zainicjowana przez Miasto i firmę informatyczną Dotify przyniosła zamierzone efekty. Dzięki wykorzystaniu działających części, stare komputery zyskały nowe życie i zostały przekazane do chorzowskich szkół.
Drugie życie komputerów. Sprzęt trafił do chorzowskich szkół

W ubiegłym roku, tuż przed wakacjami, zainicjowano wyjątkową akcję charytatywną. Wszystko rozpoczęło się od trwającej przez kilka tygodni zbiórki, podczas której mieszkańcy Chorzowa mogli przynosić swój zużyty sprzęt komputerowy. Następnie informatycy z chorzowskiej firmy Dotify sukcesywnie wybierali działające części i składali gotowe zestawy.

– Sprawdzaliśmy wszystkie komponenty i ocenialiśmy, które można jeszcze wykorzystać. Segregowaliśmy je i z działających elementów składaliśmy gotowe zestawy. Poddajemy w ten sposób recyklingowi sprzęt, który teoretycznie powinien trafić na śmietnik. Dajemy mu drugie życie i sprawiamy, że dalej może służyć. - tłumaczy Daniel Mięsopust, dyrektor i założyciel Dotify

Do tej pory udało się skompletować 17 zestawów, a 5 z nich trafiło w ostatnim czasie do Szkoły Podstawowej nr 34. W przypadku konieczności nauki zdalnej sprzęt będzie mógł zostać wydany potrzebującym dzieciom. 

Fot. Miasto Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Najwyższy czas pozbyc sie tego komunistycznego szkodnika z twgo miasta! Niedosyc ze doprowadzil miasto do upadku to teraz jeszcze nie liczy sie ze zdaniem mieszkancow! Ludzie zacznijcie zwracać uwage kogo wybieracie. To od was zależy kto bedzie w jakich radach zasiadal! Data dodania komentarza: 6.07.2026, 15:07 Źródło komentarza: Awantura o parking zamiast boiska na "Irysie" Autor komentarza: Renata Treść komentarza: Dziękuję bardzo za ten obiektywny artykuł. Byłam na tym kongresie. Bardzo mnie poruszył i pobudził do refleksji. Oglądaliśmy też na nim kolejne odcinki pięknego, wzruszającego filmu o Jezusie "Dobra Nowina według Jezusa" Jest dostępny w serwisie internetowym je.org - nie trzeba się logować i nie zawiera reklam. Polecam z całego serca! Jezus nie jest tam przedstawiony jako smutny myśliciel, ale odważny, szczęśliwy i troskliwy człowiek czynu. Data dodania komentarza: 6.07.2026, 14:03 Źródło komentarza: „Szczęście bez końca” – zakończył się kongres Świadków Jehowy w Chorzowie. Tysiące osób na Superauto.pl Stadionie Śląskim Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Patrząc w jaki sposób sa spalone to na 100% podpalenie! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 20:02 Źródło komentarza: Pożar na ul. Lompy. Spłonęły dwa luksusowe samochody Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Szymon! Wszystko w temacie! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 20:00 Źródło komentarza: Powalone drzewa, zalane ulice. Nawałnica przeszła przez Chorzów [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Stachu Treść komentarza: Miasto usuwa skutki nawałnicy, a w chorzowskich Wodociągach zaczęto "usuwać "pracowników z pracy -zwolnienia po podpisaniu ZUZP. Wyrzucono też poza zakład pracy wszystkich pracowników fizycznych którzy mogli na terenie firmy legalnie parkować swoje samochody i jakimś cudem nagle zaczęły się najazdy Straży Miejskiej w celu wlepiania mandatów pracownikom. Pracownicy mają problem ze znalezieniem miejsca do parkowania . Data dodania komentarza: 2.07.2026, 18:51 Źródło komentarza: Zwołano sztab kryzysowy po nawałnicy – prezydent reaguje, a miasto usuwa skutki wichury Autor komentarza: Hmmm Treść komentarza: Przyjechały se..... Data dodania komentarza: 2.07.2026, 12:43 Źródło komentarza: Pożar na ul. Lompy. Spłonęły dwa luksusowe samochody
Reklama
Reklama