Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Przed nami charytatywny piknik dla Kuby. Zaplanowano wiele atrakcji! 

W sobotę 9 lipca na świętochłowickiej Skałce odbędzie się charytatywny piknik dla Kuby, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nie zabraknie atrakcji dla dużych i tych nieco większych. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz małego chorzowianina. 
Przed nami charytatywny piknik dla Kuby. Zaplanowano wiele atrakcji! 

Charytatywny Piknik dla Kuby odbędzie się na terenie Eko Basenu na Skałce w Świętochłowicach. Na uczestników czekać będzie szereg niespodzianek, jak m.in. dmuchaniec dla najmłodszych, bazarek z ciekawymi przedmiotami, animacje dla dzieci, występy artystów, konkurencje sportowe, licytacje oraz koncert zespołu Not Today!

Jakub Rodzeń jest mieszkańcem Chorzowa. Zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe – diplegia. Po kosztownym zabiegu na kręgosłupie Kuba musi uczęszczać na rehabilitację - nawet 6 razy w tygodniu. Niestety, jej realizacja wymaga sporego nakładu gotówki, co przekracza możliwości finansowe rodziców. Organizatorzy liczą, że zebrane podczas sobotniego pikniku środki pomogą Kubie w stawianiu kolejnych kroków w drodze do samodzielności. 

Niedawno udało się dla Kuby zakupić specjalną platformę wibracyjną Galileo. Dzięki niej może on wykonywać część swoich treningów rehabilitacyjnych w domowym zaciszu. Koszt zakupu takiego urządzenia to 23,5 tys. zł. Blisko 10 tys. z tej kwoty przekazała chorzowska Fundacja Gramy do Końca, Fundacja Zdążyć z Pomocą dołożyła do tego niecałe 9 tys., resztę dołożyli rodzice Kuby. 

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się uzbierać z różnych źródeł na zakup urządzenia jakim jest platforma wibracyjna Galileo 25 tt. Kubuś dzięki temu może trenować, daje to symulacje ludzkiego chodu. Niezmienny jednak pozostaje fakt, że na rehabilitację również musi uczęszczać, dlatego serdecznie zapraszamy na Charytatywny Piknik dla niego, który odbędzie się na terenie Eko Basenu Skałka Świętochłowice. Przewidziano dużo atrakcji jak i występów zespołów - zachęca Anna Rodzeń, Mama Kuby. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: katTreść komentarza: Czas na zmiany.Dość michałków.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 20:39Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: K.Treść komentarza: Coś wam to nie idzie. Zainteresowania nie ma?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:42Źródło komentarza: Zainteresowani wynajmem przy ul. Michałkowickiej muszą się pospieszyć. Zostały trzy ostatnie mieszkania!Autor komentarza: K.Treść komentarza: To będzie ta młodzieżówka od "czolem wielkiej polsce" sajmonka i andruszkiewicza?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:41Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: K.Treść komentarza: Chorzow z niebieskiego stanie sie zaraz brunatny. "Czołem welkiej Polsce" bedzie obowiazkowo wybrzmiewalo przy wejsciu do restauracji, urzedu czy teatru. Jeszcze jakis gest, opaska na ramieniu i młodzieżowka i "mamy to". Pięknie sajmon pieknie. Wiedzieliśmy, ze aspiracje są, ale jaki tych aspiracji kierunek - właśnie się dowiedzieliśmy.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:40Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: Bery boykiTreść komentarza: Oficer zieleni?? naprawdę?? Szok nad szokami czegóż to nie wymyśla....Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:21Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”
Reklama
Reklama