Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 06:13
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Znany śląski meteorolog spełnił swoje marzenie. Został Kierownikiem Stacji Meteorologicznej w Planetarium-Śląskim Parku Nauki

Dokładnie 3 miesiące temu do grona pracowników Planetarium-Śląskiego Parku Nauki dołączył Damian Dąbrowski, któremu przypisano rolę prowadzącego warsztatów oraz lektora podczas wyświetlanych seansów. Wraz z nadejściem listopada najpopularniejszemu w naszym regionie meteorologowi przyszło zmierzyć się z kolejną funkcją.
Znany śląski meteorolog spełnił swoje marzenie. Został Kierownikiem Stacji Meteorologicznej w Planetarium-Śląskim Parku Nauki

Damian Dąbrowski przez 25 lat był nauczycielem geografii w szkole, jednak szerszemu gronu odbiorców dał się poznać jako najpopularniejszy śląski meteorolog. Dzięki facebookowemu profilowi, na którym sukcesywnie zamieszcza sprawdzające się w niemal 100% prognozy pogody, został obdarzony nie tylko zaufaniem, ale też ogromną sympatią.

Informacja o tym, że pan Damian dołączył do grona pracowników Planetarium-Śląskiego Parku Nauki i poprowadzi tam warsztaty z meteorologii dla osób w każdym wieku spotkała się z aprobatą mieszkańców naszego regionu. Teraz czas na kolejne wspaniałe wieści.

- Nieraz marzyłem, by pracować na stacji meteorologicznej, no i tak się życie potoczyło, że właśnie przydzielono mi stanowisko Kierownika takiej stacji - należącej do Planetarium. Marzenia się spełniają - poinformował w mediach społecznościowych Damian Dąbrowski.

Obserwujący profil meteorologa szybko wyrazili swoje zdanie na ten temat.

- Gratulacje! Marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia! A Pan jest świetnym tego przykładem. Przez lata małymi kroczkami do wielkiego sukcesu. Z ogromem pasji, wiedzy, umiejętności i wytrwałości. Brawo! Najważniejsze robić w życiu to co się kocha - napisała pani Sławcia.

- To planetarium powinno być dumne i dziękować, że pan przyjął posadę, jest Pan najlepszy, wiemy o tym - podkreśliła pani Elwira.

- Spełniają się? To PAN je spełnił zapracowując sobie na taką funkcję rzetelnością, wiarygodnością, a przede wszystkim ogromną wiedzą! Gratulacje! - podsumowała pani Joanna.

My również dołączamy się do gratulacji i życzymy dalszej wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych przez siebie celów!

Fot. Prognoza Pogody - Damian Dąbrowski/ FB


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama