Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Rok 2016 jaki był? Zobaczcie sami! [ZDJĘCIA] cz. II

Druga połowa roku 2016 była równie emocjonująca. Zamieszanie wokół Ruchu Chorzów, nowy Skate Park, Centrum Przesiadkowe czy też Jarmark Bożonarodzeniowy. Zobaczcie sami!
Rok 2016 jaki był? Zobaczcie sami! [ZDJĘCIA] cz. II

SIERPIEŃ - Od 10 sierpnia mieszkańcy Chorzowa mogą bez ograniczeń korzystać z Centrum Przesiadkowego.

SIERPIEŃ - W nocy z 12 na 13 sierpnia przypadało maksimum jednego z najbardziej popularnych rojów meteorów, mający swój radiant w gwiazdozbiorze Perseusza. Wspólne wypatrywanie „spadających gwiazd” odbywało się przez całą noc pod Planetarium Śląskim.

SIERPIEŃ – W sierpniu wiele działo się w Ruchu Chorzów. Prezesem klubu został Janusz Paterman, który zastąpił Dariusza Smagorowicza, a następnie, pod koniec tego samego miesiąca, został odwołany z pełnionej funkcji. Drużynę opuścił również najskuteczniejszy strzelec, Mariusz Stępiński, który przeniósł się do FC Nantes.

SIERPIEŃ - Memoriał Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka odbył się na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy. Gościem honorowym była medalistka Igrzysk Olimpijskich Halina Richter-Górecka.

SIERPIEŃ - Powyrywane drzewa, wybite szyby w mieszkaniach i samochodach, zniszczone płoty... Takie były skutki nawałnicy, która przeszła przez Chorzów.

WRZESIEŃ -  Nowy skatepark w Chorzowie przetestowali najlepsi rolkarze w kraju. 10 września pod szybem Prezydent odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe agresywnej na rolkach.

PAŹDZIERNIK - Robert Łuszcz został nowym komendantem chorzowskiej policji.

PAŹDZIERNIK - Straż Miejska przeniosła się do nowej siedziby, przy ul. Sobieskiego.

 

LISTOPAD – Wszystkich świętych.

LISTOPAD – Czołgi, transportery oraz historyczne i współczesne wozy bojowe... To wszystko można było zobaczyć 11 listopada w Chorzowie.

GRUDZIEŃ - Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zawitał nowy lokator. Bolek, bo tak ma na imię niespełna półtoraroczny samiec, przyjechał do Chorzowa z Gdańska.

GRUDZIEŃ - Nietypowa pamiątka stanęła na rondzie Królewskiej Huty w Chorzowie. Jest to młot młot hutniczy z 1960 r.

GRUDZIEŃ - Wigilia dla samotnych i Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Tak upływały święta w naszym mieście.

 

GRUDZIEŃ - Rada miasta podczas sesji budżetowej zgodziła się na prolongatę pierwszej transzy pożyczki dla Ruchu.

GRUDZIEŃ - W tym roku miasto po raz kolejny zrezygnowało z organizacji plenerowej zabawy sylwestrowej. Nowy rok w Chorzowie przywitaliśmy jednak wyjątkowym pokazem sztucznych ogni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: ChorzowianinnnTreść komentarza: Nie będzie całe miasto szło w ruine przez jeden drugoligowy klubik. Wszędzie bieda, dziadostwo, familoki, chlewiki, syf, przestępczość, korki, dziurawe drogi a jaśnie Pan Michałek za nasze pieniądze narobi długu 300 mln zł i se stadion wybuduje. Pogrąży nas w długach na lata. Do widzenia, wracaj skąd przyszedłeś bo Chorzowianinem nie jesteś gamoniu. Tego cie uczyli w WSB ? Poczytaj sobie o wskaźnikach zadłużenia i zarządzaniu finansami gminy. Nie sprawdził się Pan, a wypłynął tylko na fali obietnic bez pokrycia. Te miasto nie dźwignie stadionu za 300 mln , a zrobi sie z tego pół miliarda przy tej inflacji !!!!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 10:34Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: I tak nie przyjdę na kolejny szpil, dość mam już tego promowania przez naszych narkokiboli prezydenta Michałka. Basta!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:36Źródło komentarza: Niebiescy górą w Najstarszych Derbach Śląska! Ruch wygrywa drugi wyjazdowy mecz z rzęduAutor komentarza: REFERENDALSTreść komentarza: Ruch to nowotwór dla Chorzowa, a Szymon Michałek to jego najgorsza komórka...Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:35Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: tolaTreść komentarza: Najwyższy czas na usunięcie tego szkodnika ,nieudacznika i niszczyciela Chorzowa.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: CelinaTreść komentarza: Panie Prezydencie to nie jest tylko 19 osób... I nie tylko opozycja ale tam też są osoby które Panu zaufały i dały głos w wyborach ...i bardziej martwił bym się nie tymi 19osobami ale tymi których Pan zawodzi .Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:54Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ZytaTreść komentarza: Nie ma szans na odwołanie prezydenta. Marek K. przez wiele lat zniszczył wszystkich, którzy byli dla niego "niebezpieczni". Zostały wyłącznie tzw. miernoty. Kogo chcecie wybrać ? Od blisko 40 lat obserwuję chorzowskie poczynania tego osobnika, słaby ale bezwzględny. Drodzy mieszkańcy ! Nie dajcie sobie mieszać w głowach!Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”
Reklama
Reklama