Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Już w niedzielę VIII Bieg z sercem WOŚP

29 stycznia 2023 roku w Parku Śląskim odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP, w którym weźmie udział aż 1000 biegaczy! Zainteresowanie jest tak duże, że lista startowa została zapełniona na kilka tygodni przed wydarzeniem. Cały dochód z imprezy wesprze zbiórkę WOŚP.
Już w niedzielę VIII Bieg z sercem WOŚP

Tegoroczny Bieg z sercem wystartuje spod Stadionu Śląskiego (brama nr 1) o godz. 11.00, a w sali sportowej obiektu znajdować się też będzie biuro zawodów. 

– Wsparcie różnego rodzaju inicjatyw charytatywnych jest niezwykle ważne, dlatego jako Stadion Śląski zaangażowaliśmy się w organizację Biegu z sercem WOŚP. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy i wierzę, że zebrane podczas niego środki przyczynią się do pomocy pacjentom w naszym kraju – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera. 

Warto również dodać, że Stadion wsparł 31. finał Orkiestry, przekazując na licytację podwójne zaproszenie na sierpniowy koncert Andrei Bocellego. 

Z tego, że WOŚP wraca po pandemii do Parku Śląskiego cieszy się również członek Zarządu Województwa Śląskiego Krzysztof Klimosz, który organizował już biegi wspólnie z Orkiestrą.

 – Najważniejszy jest wspólny cel, czyli zbiórka datków na rzecz najbardziej potrzebujących – podkreśla. 

W organizację wydarzenia zaangażowane jest również Miasto Chorzów.

– Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – mówi wiceprezydent Marcin Michalik.

Bez wątpienia o zainteresowaniu wydarzeniem świadczy to, że w ciągu kilku dni zapisów na liście znalazło się 750 biegaczy, a w sumie w tej wyjątkowej imprezie biegowej weźmie udział 1000 osób.

– Park Śląski jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenie. Każdego dnia przybywają tu setki biegaczy, którzy chętnie korzystają z kilometrowych tras – podkreśla Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – WOŚP to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy wszystkich Polaków – dodaje. 

Trasa biegu będzie mierzyła 7 km, a limit czasu wynosi 2 godziny. Jak przekonuje Alicja Pochmara z chorzowskiego oddziału WOŚP, w tym szczególnym biegu nie liczy się rywalizacja, tylko szczytny cel i dobra zabawa. 

– Każdy może przebiec dowolny dystans, przejść go spacerem lub z kijkami w dłoniach – zaznacza.

Biuro zawodów, zlokalizowane w sali sportowej Stadionu Śląskiego, będzie czynne w sobotę (28 stycznia) od godz. 11.00 do 18.00 oraz w niedzielę (29 stycznia) od godz. 7.00 do 10.30 (wejście przez bramę nr 8). Zarejestrowane osoby będą mogły dokonać opłaty startowej w wysokości 40 zł gotówką – do puszki wolontariusza. W miarę możliwości zachęcamy do odbioru pakietów startowych w sobotę.

Więcej informacji można znaleźć >>TUTAJ<<.

źródło: Informacja prasowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: I tak nie przyjdę na kolejny szpil, dość mam już tego promowania przez naszych narkokiboli prezydenta Michałka. Basta!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:36Źródło komentarza: Niebiescy górą w Najstarszych Derbach Śląska! Ruch wygrywa drugi wyjazdowy mecz z rzęduAutor komentarza: REFERENDALSTreść komentarza: Ruch to nowotwór dla Chorzowa, a Szymon Michałek to jego najgorsza komórka...Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:35Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: tolaTreść komentarza: Najwyższy czas na usunięcie tego szkodnika ,nieudacznika i niszczyciela Chorzowa.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: CelinaTreść komentarza: Panie Prezydencie to nie jest tylko 19 osób... I nie tylko opozycja ale tam też są osoby które Panu zaufały i dały głos w wyborach ...i bardziej martwił bym się nie tymi 19osobami ale tymi których Pan zawodzi .Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:54Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ZytaTreść komentarza: Nie ma szans na odwołanie prezydenta. Marek K. przez wiele lat zniszczył wszystkich, którzy byli dla niego "niebezpieczni". Zostały wyłącznie tzw. miernoty. Kogo chcecie wybrać ? Od blisko 40 lat obserwuję chorzowskie poczynania tego osobnika, słaby ale bezwzględny. Drodzy mieszkańcy ! Nie dajcie sobie mieszać w głowach!Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: E.Treść komentarza: Tak. Masz racje. Chcemy Ciebie usunac ze stanowiska, bo sie nie sprawdzasz. Jak to ma wygladac znowu. Mamy dac ci kadencje, a potem dac druga szanse? I co? Zaś 10 lat w plecy? Zas bedzie plakac na fejsie, ze poprzednicy nic nie robiki? Mamy plakac, ze nie ma na nic, bo mamy ciezki kredyt i trwajaca wiecznie budowe stadionu? Tak sajmonku. Chcemy, zebys przestal niszczyc to biedne miasto, bo nie chceny juz miec do siebie zalu, ze nic nie rmzrobukisny, gdy migkisny sie pozbyc szkodnika. Kopla nie odwolalismy, Kitali nie odwolalismy. Pora odwolac kogos, kto w porownaniu z poprzednikami okazal się zwyczajną niedojdą.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 14:11Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”
Reklama
Reklama