Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 07:39
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Ruch Chorzów dopina ostatnie transfery. Do ekipy dołączyli Jan Sedlák i Paweł Baranowski

Czeski pomocnik Jan Sedlák i obrońca Paweł Baranowski to najnowsze nabytki "Niebieskich".
Ruch Chorzów dopina ostatnie transfery. Do ekipy dołączyli Jan Sedlák i Paweł Baranowski

Już w najbliższą sobotę Ruch Chorzów wraca do ligowych zmagań. Rywalem chorzowskiego zespołu będzie Chrobry Głogów, czwarta ekipa Fortuna 1 Ligi. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, między innymi ze względu na miejsce jego rozgrywania. "Niebiescy" jako gospodarze zagrają w Gliwicach na obiekcie Piasta. Zmiana lokalizacji podyktowana jest tym, że stadion mieszczący się przy Cichej nie spełnia obecnie wymogów 1 ligi. Powodem jest fakt demontażu jednego z jupiterów i tym samym problem z oświetleniem płyty boiska. 

Tymczasem trwa okienko transferowe i Ruch może już pochwalić się kolejnymi wzmocnieniami. Jednym z nich jest Jan Sedlák, który przez ostatnie póltora roku reprezentował barwy Sigmy Ołomuniec

– Bardzo się cieszę, ze trafiłem do Chorzowa. Oglądałem fanów Ruchu – są wspaniali i bardzo głośni. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu i poczucia tej atmosfery – mówi Sedlák, cytowany przez klubowe media. 

Jan Sedlák urodził się 25 października 1994 r. w czeskim Vyškovie. Piłkarskie szlify zdobywał w Sokole Lipovec. Następnie szkolił się w FK Blansko, a od 2010 r. Zbrojovce Brno, w barwach której debiutował w seniorskiej piłce. Sezon 2015/2016 spędził w MFK Karvina po czym wrócił do Zbrojovki na kolejne 5 lat. 
W czeskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 90 spotkań, a na jej zapleczu ponad 60. Sedlák to defensywny pomocnik, choć w przeszłości zdarzało mu się również grywać w linii obrony.
Czeski zawodnik związał się z klubem umową obowiązującą do końca sezonu. 

Okazało się, że zarząd Ruchu ma w zanadrzu jeszcze jeden transfer "last minute". Tym razem dotyczy on obrońcy pochodzącego z naszego kraju, ale za to z epizodem zagranicznym. Do zespołu dołączył Paweł Baranowski. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024. 

– Ruch w ostatnich latach stanął na nogi i chce robić kolejne kroki do przodu. To na pewno bardzo pomogło w podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu i dołączeniu do drużyny. Zachęcająca była także pozycja startowa przed nową rundą, to nasz duży atut. Patrząc w tabelę wszystko jest w naszych rękach. Ruch jest największym klubem, w jakim kiedykolwiek grałem i to jest bardzo motywujące. Potrzeba jeszcze kilku kroków, by „Niebiescy” wrócili do miejsca, w którym powinni być. Chciałbym w tym pomóc – powiedział nowy obrońca Ruchu.

Paweł Baranowski urodził się 11 października 1990 r. w Suwałkach. Jest wychowankiem miejscowych Wigier, a szkolił się także w MOSP Jagiellonia Białystok. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Odrę Opole czy Górnika Łęczna. Poprzedni rok spędził w kazachskim klubie FK Atyrau, gdzie zanotował 22 ligowe występy. Do tej pory zaliczył 54 spotkania w polskiej Ekstraklasie i ponad 160 na jej zapleczu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”Autor komentarza: MzymonSichałekTreść komentarza: Już widzę ten remont jakby Chorzów miał zarządzać Parkiem Śląskim… no, ale najważniejsze to domagać się podatków żeby było za co złodziejom postawić drugi stadion przy Cichej XDData dodania komentarza: 3.12.2025, 14:10Źródło komentarza: Coraz bliżej do modernizacji Rosarium. Ogród wkrótce odzyska swój dawny blask!Autor komentarza: MichałekWONTreść komentarza: Kolejna ankieta organizowana przez drużynę Michałka? 😂Data dodania komentarza: 3.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto Chorzów
Reklama
Reklama
Reklama