Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 kwietnia 2026 02:13
Reklama Baner reklamowy

"Z Parkiem Śląskim na Ty!". Nowa propozycja dla szkół

Wykład, gra terenowa, warsztaty artystyczne i seans w Planetarium - to wszystkie atrakcje organizowane w ramach programu "Z Parkiem Śląskim na Ty". Oferta kierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz średnich.
"Z Parkiem Śląskim na Ty!". Nowa propozycja dla szkół

"Z Parkiem Śląskim na Ty" to autorski program Fundacji Park Śląski, który łączy w sobie naukę i zabawę. Składa się on z kilku części, w tym: wykładu eksperta (ornitologa, dendrologa lub botanika), nawiązującej do niego dwugodzinnej gry terenowej, warsztatów artystycznych oraz wizyty w Planetarium - Śląskim Parku Nauki, gdzie uczestnicy będą mogli zobaczyć odpowiedni do ich wieku seans popularnonaukowy.

- Jakie zwierzęta zamieszkują największy w Polsce park miejski? Co skrywa tutejsza flora i gdzie szczególnie można doświadczyć jej piękna? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas spotkania z Wami. Jeżeli dodamy do tego fascynującą grę terenową oraz warsztaty artystyczne, na których dowiemy się jak kreatywnie wykorzystać przedmioty codziennego użytku, to wyjdzie nam plan na wyjątkowy dzień w Parku Śląskim - zachęcają organizatorzy.

Zajęcia kierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz średnich, a odbywać się będą one w każdy czwartek od marca do czerwca.

Zainteresowane projektem klasy proszone są o zapisywanie się e-mailowo pod adresem: [email protected]. W razie chęci uzyskania dodatkowych informacji należy dzwonić pod numer 666 031 380.

Ofertę wraz z harmonogramem można znaleźć >>TUTAJ<<.

Fot. Park Śląski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama