Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 07:38
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Z Ekstraklasy do Ruchu Chorzów. Szymon Kobusiński wzmacnia "Niebieskich"

24-letni Szymon Kobusiński został wypożyczony z Zagłębia Lubin do Ruchu Chorzów. Napastnik zostanie na Cichej do końca sezonu. 
Z Ekstraklasy do Ruchu Chorzów. Szymon Kobusiński wzmacnia "Niebieskich"

Zespół Ruchu Chorzów może być zadowolony ze startu piłkarskiej wiosny. Podopieczni Jarosława Skrobacza zebrali komplet punktów w dwóch pierwszych meczach i zajmują obecnie 2. lokatę w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Tymczasem klub poinformował o kolejnym transferze, który ma na celu wzmocnić ofensywę chorzowskiej drużyny. Do ekipy dołączył napastnik - Szymon Kobusiński

- Cieszę się, że trafiłem do Ruchu. Gra dla tego Klubu będzie dla mnie dużym wyzwaniem, które bardzo chcę podjąć. Wierzę, że pokażę się na boisku z dobrej strony i będę w stanie pomóc tej drużynie. Wiem, jaka atmosfera panuje na meczach Ruchu. Na własnej skórze poczuję ją już w niedzielę – powiedział nowy napastnik „Niebieskich”, cytowany przez klubowe media. 

Urodzony w 1998 roku Kobusiński spędził jesień w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin, gdzie zaliczył 5 występów na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. W poprzednim sezonie występował w Puszczy Niepołomice, gdzie strzelił 11 bramek. Napastnik pochodzi ze Słubic, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnych klubach - Zorza Grzmiąca, Syrena Cybinka i Perła Cybinka. Później występował m. in. w Garbarni Kraków, Stali Rzeszów i Lechii Zielona Góra. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”Autor komentarza: MzymonSichałekTreść komentarza: Już widzę ten remont jakby Chorzów miał zarządzać Parkiem Śląskim… no, ale najważniejsze to domagać się podatków żeby było za co złodziejom postawić drugi stadion przy Cichej XDData dodania komentarza: 3.12.2025, 14:10Źródło komentarza: Coraz bliżej do modernizacji Rosarium. Ogród wkrótce odzyska swój dawny blask!Autor komentarza: MichałekWONTreść komentarza: Kolejna ankieta organizowana przez drużynę Michałka? 😂Data dodania komentarza: 3.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto Chorzów
Reklama
Reklama
Reklama