Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 kwietnia 2026 22:39
Reklama Baner reklamowy

Niebawem wystartuje Mała Chorzowska Dycha. Trwają zapisy!

Już 21 maja na bieżni Stadionu Miejskiego przy ul. Lompy odbędzie się pierwsza edycja Małej Chorzowskiej Dychy. Wydarzenie to skierowane jest do najmłodszych miłośników biegania.
Niebawem wystartuje Mała Chorzowska Dycha. Trwają zapisy!

Bieg uliczny, jakim jest Chorzowska Dycha na stałe już wpisał się w kalendarz zawodów biegowych w naszym regionie. Po sukcesie trzech poprzednich edycji, rozpoczęto właśnie przygotowania do kolejnej, a zaplanowano ją dokładnie na 21 maja.

Czytaj także: Chorzowska Dycha po raz czwarty! Ruszyły zapisy

Tego samego dnia, tuż przed rozpoczęciem biegu głównego, odbędzie się pierwsza edycja Małej Chorzowskiej Dychy, skierowanej do najmłodszych.

W ramach imprezy przeprowadzone zostaną biegi w czterech kategoriach wiekowych, tj.:

- bieg na dystansie 200 m dla dzieci do 6. roku życia (rodzic może pobiec razem z dzieckiem)
- bieg na dystansie 400 m dla dzieci w wieku 7-9 lat
- bieg na dystansie 800 m dla dzieci w wieku 10-12 lat
- bieg na dystansie 1200 m dla dzieci w wieku 13 lat i starsze

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa do 10:30. Szczegółowy harmonogram biegów zostanie opublikowany na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, najpóźniej 3 dni przed zawodami.

- Chorzowska Dycha zawsze cieszy się dużą popularnością, więc myślę, że ci biegacze, którzy wystartują w jej tegorocznej edycji i mają dzieci, zachęcą je do udziału. Myślę, że może to być dla nich taki wstęp, aby w przyszłości wystartowali w tym naszym biegu głównym - podkreśla Alina Zawada, dyrektor chorzowskiego MORiS-u.

Aby dziecko mogło wziąć udział w zawodach, jego rodzic lub opiekun prawny musi do 14 maja wypełnić dostępny >>TUTAJ<< formularz zgłoszeniowy, uiścić opłatę startową wynoszącą 7 zł i podpisać deklarację uczestnictwa podczas odbioru pakietu. W przypadku wolnych miejsc istnieje także możliwość zapisów w dniu imprezy - będą one prowadzone w biurze zawodów.

Dla wszystkich młodych biegaczy przygotowano pamiątkowe medale. 

Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Fot. MORiS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama