Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 czerwca 2026 02:17
Reklama Baner reklamowy

Jeśli nie uda się pokonać AZS UŚ Katowice, Clearex straci szanse na utrzymanie w Ekstraklasie

W najbliższy piątek zawodników Clearex Chorzów czeka "mecz o życie". Tylko wygrana z Akademikami pozwoli im przedłużyć szanse na to, aby w przyszłym sezonie nadal rywalizować w FOGO Futsal Ekstraklasie. 
Jeśli nie uda się pokonać AZS UŚ Katowice, Clearex straci szanse na utrzymanie w Ekstraklasie

14. lokata w tabeli, 15. zgromadzonych punktów i trzy spotkania do końca sezonu. Liczby nie przemawiają za podopiecznymi Rafała Krzyśki. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę pięć punktów straty do wyprzedzającego chorzowski zespół AZS UŚ Katowice. To właśnie z ekipą z Katowic, Clearex Chorzów zmierzy się w 28. kolejce rozgrywek. 

Rachunek jest bardzo prosty: jeśli wygrają goście, będzie to dla nich ogromny krok w kierunku utrzymania w Ekstraklasie. Tym samym wyeliminują chorzowian. Clearex musi wygrać, jeśli chce się jeszcze liczyć w walce o Ekstraklasę. To nie jest jedyny warunek. 

Tak źle dawno nie było

Futsaliści z Chorzowa występują w najwyższej klasie rozgrywkowej nieprzerwanie od sezonu 99/00. Pięciokrotni mistrzowie Polski byli bliscy spadku z Ekstraklasy siedem lat temu. Wtedy w dwumeczu barażowym pokonali MOKS Białystok

W przypadku gdy w piątek gospodarze wyjdą zwycięsko z potyczki, zbliżą się do Akademików na dwa punkty. Później przed nimi jeszcze dwa mecze: wyjazdowy z wiceliderem, Constractem Lubawa (30.04) oraz domowe starcie z będącym w teoretycznym zasięgu chorzowian AZS-em Warszawa (6.05). Trzeba także będzie liczyć na potknięcie AZS-u Katowice w ich ostatnim spotkaniu, także z AZS Warszawa (29.04). 

Najpierw jednak Clearex musi poczynić ostatni/pierwszy krok, jakim będzie pokonanie katowiczan. Ta sztuka już raz im się udała w tym sezonie. Wtedy po raz ostatni chorzowianie zgromadzili komplet punktów. Piłka w grze!

28. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy
Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice, piątek 21.04, godz. 19:00
Hala MORiS Chorzó, ul. Dąbrowskiego 113


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czy w tym kraju bedzie kiedys normalnie?! Tzn czy wreszcie doczekamy czasów ze będą uczciwi na takich stanowiskach czy juz zawsze komunisci będą krasc gdzie sie da i ile sie da?! A my bedziemy udawać i tolerować ze tonjest normalne i caly czas glosowac na komunistow?! Obudźcie sie, prosze...!!! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 14:30 Źródło komentarza: Afera tramwajowa: rozliczenia w Koalicji Obywatelskiej Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Jak z tej betonozy mają korzystac mieszkańcy? I jak ktos rozumie ogolnodostępnosc jesli nie mozna tam siedziec albo bawic sie w trakcie zajeć tylko po szkole? O 20:00 b3dzie tam mozna wejsc i z tego korzystac? W niedziele o 20:00? Coś mi tu śmierdzi. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 20:36 Źródło komentarza: Awantura o szkolne patio, będzie kontrola NIK? “Bardzo głęboko odchodzi od projektu” Autor komentarza: Mopvik Treść komentarza: Dokładnie, nigdy więcej Michałka i Pisu Data dodania komentarza: 15.06.2026, 13:34 Źródło komentarza: Awantura o szkolne patio, będzie kontrola NIK? “Bardzo głęboko odchodzi od projektu” Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Jak widać w komunistycznym kraju reżim wszędzie ma problem z pieniędzmi odnosnie placówek państwowych. Kiedy sie obudzicie i przestaniecie glosowac następnym złodziejskie partie komunistyczne?! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 12:17 Źródło komentarza: Awantura o szkolne patio, będzie kontrola NIK? “Bardzo głęboko odchodzi od projektu” Autor komentarza: Wiedzący Treść komentarza: Zapomnieliście dodać o tym, że ma na sobie zarzuty karne i trwające procesy. Lista wierzycieli tego Pana jest również długa. Mitoman i megaloman. Data dodania komentarza: 13.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga Autor komentarza: Achim Treść komentarza: Ten chop jest niezniszczalny👍 Data dodania komentarza: 13.06.2026, 09:17 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga
Reklama
Reklama