Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 26 lipca 2026 05:23
Reklama Baner reklamowy

Przed nami Zlot Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie to rozpocznie tegoroczne Święto Miasta

W mediach społecznościowych chorzowskiego magistratu ogłoszono już wstępny program obchodów Święta Miasta 2023. Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń dedykowane jest wielbicielom klasyki motoryzacyjnej.
Przed nami Zlot Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie to rozpocznie tegoroczne Święto Miasta

Tegoroczne Święto Miasta Chorzów zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bowiem czeka nas aż 5 dni wyśmienitej zabawy. Obchody rozpoczną się w sobotę 27 maja od I Chorzowskiego Klasyka, czyli wypełnionego atrakcjami Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Na przybyłych gości czekać będzie m.in.: parada zabytkowych pojazdów i rajd turystyczny ulicami Chorzowa, prezentacja klasyków na terenie wokół Szybu Prezydent, plebiscyt na najładniejszy zaprezentowany pojazd, a także symulatory dachowania i zderzenia czołowego, pokazy pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa technicznego, dmuchańce, muzyka oraz pyszne jedzenie.

- Jeśli jesteście pasjonatami klasyków i chcecie zaprezentować swój skarb - zgłoście się do nas! Zgłoszenia należy składać elektronicznie z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie www.auto-slaski.katowice.pl lub na profilu FB: Automobilklub Śląski - Koło Pojazdów Zabytkowych - informuje Miasto Chorzów.

Poniżej podajemy szczegółowy harmonogram imprezy:

11:00 wyjazd kolumny pojazdów z Kompleksu "Sztygarka" i przejazd przez miasto
12:00 start rajdu turystycznego z Rynku w Chorzowie
13:00 oficjalne otwarcie zlotu - Kompleks "Sztygarka" - teren wokół Szybu Prezydent
15:00 meta rajdu - Kompleks "Sztygarka"
17:00 ogłoszenie wyników rajdu i plebiscytu na najpiękniejszy wystawiony obiekt, wręczenie nagród
18:00 scena muzyczna – wystąpią wokaliści Studia Artystycznego BANDA RABANDA
21:00 kino samochodowe pod Szybem Prezydent

Zlot Pojazdów Zabytkowych to dopiero początek trwającego przez 5 dni Święta Miasta. Zobaczcie co jeszcze zaplanowano:

* 2-3 czerwca 16:00-23:00, Szyb Prezydent
European Blues Challenge 2023 (EBC 2023) - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny z udziałem reprezentantów ponad 20 krajów europejskich oraz piknik muzyczny (prezentacje, wystawy, warsztaty)

* 4 czerwca 15:00-20:00, Rynek
Mr Lennon - 40 lat po pierwszym sukcesie w Opolu - koncert Universe
+ festyn rodzinny i piknik ekologiczny

* 11 czerwca 15:00-20:00, Szyb Prezydent 
Festiwal Kolorów

Szczegóły dotyczące wszystkich wymienionych wyżej wydarzeń już wkrótce będzie można znaleźć na fb Miasto Chorzów.

Graf. Miasto Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

slaw 29.05.2023 07:35
zglosilem sie ze swoim klasykiem, zero odpowiedzi i potwierdzenia przyjecia na zlot. szkoda ze miasto nie promuje swoich klasykow czyli tych z tablicami SH. a jest w miesicie duza grupa i wielu z nas nie pojachlo z tego samego powodu co ja. ogladajac auta na zlocie dochodze do wniosku ze organizatorowi powinno byc z tego powodu wstyd ze duza grupa pieknych kalasykow nie przyjechala.

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Wystarczy koparka kilka wywrotek i spokoj! Widać obecnego to wszystko przerasta. Estakade pewnie nie otwiera ze względów zdrowotnych dla mieszkancow ech Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:57 Źródło komentarza: Hałda na ul. Floriańskiej pod lupą naukowców Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Straż jechała przez śląskie Trójmiasto Toszek-Rybnik-Lubliniec! Pojmujesz? Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:34 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Co ma piernik do wiatraka? Człowieku, nie pieprz wierszy, bo dziś nie pierwszy! Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:29 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Przecież to nie apartamentowiec się palił! A swoją drogą, to ostatnio coś dużo pożarów w Tymkraju! :( Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:27 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyżby do Chorzowa zawitał jakis podpalacz? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 20:35 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Wkóżony mieszkaniec Treść komentarza: Kogo teraz przyciągnie spalony apartamentowiec, zniszczono zabytek, karma wróciła. Estakada przeszkadzała Michałkowi i Francie , estakada stoi a drogie mieszkania pływają Data dodania komentarza: 23.07.2026, 14:36 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama