Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Wyszliśmy na ambicji". Clearex zrobił swoje i zostaje w Ekstraklasie! [ZDJĘCIA]

Mecz ostatniej szansy dla podopiecznych Rafała Krzyśki zakończył się zwycięstwem nad AZS-em Wilanów (4:2). Dzięki przegranej bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w rozgrywkach, to Clearex w kolejnym sezonie będzie występował na najwyższym szczeblu. 
"Wyszliśmy na ambicji". Clearex zrobił swoje i zostaje w Ekstraklasie! [ZDJĘCIA]

Dla chorzowian jedno przed tym meczem było jasne: przegrana oznacza spadek do 1 Ligi. Aby móc się utrzymać, trzeba było pokonać AZS UW Darkomp Wilanów i dodatkowo liczyć na to, że Red Devils Chojnice nie wygra z Widzewem w Łodzi

Clearex Chorzów wziął na swoje barki ciężar prowadzenia gry, co powodowało, że goście mogli szukać swoich szans z kontrataków. Gola otwierającego wynik strzelił po wykonaniu rzutu rożnego Przemysław Dewucki. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy, słupka i ostatecznie trafiła do siatki. Wyrównał Michał Offert, który znalazł się w odpowiednim miejscu po jednej z interwencji Kacpra Burzeja

Po zmianie stron sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy nie zmarnował Maciej Pikiewicz. Błyskawicznie odpowiedział Clearex. Dewucki znalazł w polu karnym Sebastiana Brockiego, który wpakował piłkę do bramki przed bezradnym Dawidem Wąsożnikiem. Na prowadzenie chorzowian wyprowadził Michał Seget, pewnie wykorzystając rzut karny. 

Pod koniec spotkania trener Maciej Karczyński wprowadził lotnego bramkarza i zaczął się prawdziwy ostrzał na bramkę Burzeja. Golkiper jednak pokazał znakomitą dyspozycję, a w ostatniej minucie zaliczył asystę, wyrzucając piłkę daleko na połowę rywali. Wynik ustalił Brocki i w hali MORiS w Chorzowie rozpoczęła się wielka feta!

Widzew Łódź stanął na wysokości zadania i pewnie pokonał u siebie Red Devils Chojnice 6:1. Taki rezultat pozwolił rzutem na taśmę dać utrzymanie w rozgrywkach Clearexowi. 

- Wyszliśmy na ambicji, chcieliśmy to wygrać, musieliśmy to wygrać i zrobiliśmy to ambicją przede wszystkim - skomentował "na gorąco" po meczu Kacper Burzej. - Daliśmy radę w tej końcówce sezonu, w ostatnim meczu postawiliśmy kropkę nad i, i utrzymaliśmy się - dodał golkiper Clearexu. 

- Motywacja była przeogromna przed tym spotkaniem, no i po prostu zrobiliśmy to. Bardzo trzymaliśmy kciuki mocno za Widzew żeby pokonał Chojnice i to się udało - mówi Dominik Jankowski. 

W sobotnim spotkaniu na boisku pojawił się Piotr Ćwielong. Były reprezentant Polski wzmocnił chorzowską ekipę w drugiej części sezonu, gdy posypały się w niej kontuzje. 

- Fajnie, że udało się dzisiaj pomóc no i najważniejsze jaki był cel i go zrealizowaliśmy. Wiemy o tym doskonale i każdy zdawał sobie z tego sprawę w szatni. Naprawdę zrobiliśmy coś wielkiego i wiemy ile nas to wszystkich kosztowało - powiedział popularny "Pepe". 

Podopieczni Rafała Krzyśki zakończyli sezon FOGO Futsal Ekstraklasy na 13. miejscu z dorobkiem 21. punktów. Topowa ósemka rozgrywek rozegra jeszcze fazę play off. 

Clearex Chorzów - AZS UW Darkomp Wilanów 4:2 (1:1)
(Dewucki 17', Brocki 25', Seget 33' - Offert 19', Pikiewicz 24')

Clearex: Burzej – Mizgajski, Jankowski, Dewucki, Brocki - Łuszczek, Dubiel, Ćwielong, Seget, Borkowski, Hartstein.
AZS: Wasążnik – Klaus, Lutai, Lifanow, Pikiewicz - Och, Offert, Rabiej, Wielgat, Opatowski, Turkowyd.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Ten kraj naprawde nalezy sprzedać komuś kto zajmie sie prawidlowo wszystkim. Głęboka komuna! Te stare komunistycznej capy nauczyly sie w tym kraju zero odpowiedzialnosci. Byle byc na stolku i udawać ze cos robia. Oczywiście brać pieniadze zawsze i wszędzie!Data dodania komentarza: 1.05.2026, 07:04Źródło komentarza: Kto zdecyduje o otwarciu estakady? Miasto pyta, WINB odbija piłeczkęAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A kiedy w koncu zlikwidujecie estakade i wybudujecie obwodnice? Jak nie potraficie to oddajcie wladze tym co potrafia. Jak potraficie to brac sie do roboty, bo juz dosc czasu zmarnowaliscie!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 19:27Źródło komentarza: Z Bytomia do Katowic pojedziemy szybciej. Tramwaje Śląskie podpisały umowy na przebudowę torowiskaAutor komentarza: ChorzowianinTreść komentarza: Zamiast pisac takie glupoty lepiej lec i zbierej podpisy pod referendum. Zgrana ekipa juz czeka.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:40Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: YjzelTreść komentarza: Estakada powinna być zlikwidowana. Zamiast dumać jak ją reanimować myślcie nad organizacją środków i budową obwodnicy. W polsce są środki na budowy obwodnic małych miasteczek i wsi, bo takie się ciagle buduje. Na tak ważną inwestycje tym bardziej będą. A jak Wy politycy jesteście za słabi aby dowieźć ten temat to poprosimy jako społeczeństwo łatwoganga a pomoc. Tylko czy wtedy będziecie nam jeszcze do czegoś potrzebni?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:32Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Niekończąca się opowieść...Data dodania komentarza: 28.04.2026, 11:44Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: obywatelTreść komentarza: Dotyczy stadionu komentarz mateusza borka any komentator. – Jak ja słyszę, że nowy stadion w Chorzowie ma być budowany etapami, a cały proces potrwa 10 lat, to jestem załamany. Przecież gdy zostanie oddana czwarta trybuna, pierwsza będzie już wymagała remontuData dodania komentarza: 27.04.2026, 16:16Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!
Reklama
Reklama