Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Padel Śląsk – jak i gdzie zagrać w padla na Śląsku?

Padel to coraz popularniejszy sport, który pochodzi z krajów hiszpańskojęzycznych, a jest czynnie uprawiany także w Polsce, zwłaszcza zaś na Śląsku. Korty do padla, które tu funkcjonują są najlepszą zachętą do spróbowania nowej dyscypliny sportowej, więc coraz więcej osób decyduje się na grę w padel – solo lub z przyjaciółmi. Jeżeli chcesz dołączyć do tej aktywnej społeczności, zobacz, gdzie są korty do padla – Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno i Żory zapraszają!
Padel Śląsk – jak i gdzie zagrać w padla na Śląsku?

Korty do Padla – Śląsk ma kilka obiektów

Na Śląsku padel staje się coraz popularniejszy, nic więc dziwnego, że w ślad za zainteresowaniem sportowców idą nowe inwestycje w korty, na których można zagrać w  padel – Katowice wciąż są one w sferze planów, jednak w innych miastach już działają nowoczesne obiekty, z których można korzystać czasem też po zmroku czy w deszczowe dni. Jeśli decydujesz się na grę w padel w obiekcie zamkniętym, będziesz mógł spędzić tam aktywne godziny, trenując i doskonaląc umiejętności lub zdobywając je od podstaw. Ten sport – padel jest odpowiedni dla wszystkich, którzy lubią ruch i dobrą zabawę!

Gdzie możliwa jest gra w padel – Śląsk

W tej części kraju, na Śląsku, padel można uprawiać w:

  • MOSiR Chorzów,

  • Klubie Speed Squash Club w Dąbrowie Górniczej,

  • Centrum sportowym Via Sport w Jaworznie,

  • Żorach.

Już niebawem do listy miast mogących pochwalić się kortami do padla dołączą Tychy. Obecnie realizowana jest tutaj inwestycja na imponującej powierzchni 1900 m2, która pomieści aż 4 całoroczne korty wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą. To zdecydowanie najbardziej profesjonalne miejsce do gry w padel w całej południowej Polsce. A co z Katowicami? Korty do padla mają szansę powstać także w tym mieście, jeśli tylko znajdzie się zainteresowany przedsięwzięciem inwestor.

Padel w Katowicach – czy gra w padel jest tu możliwa?

Katowice to jedno z największych miast na Śląsku, a jednocześnie jedno z najlepszych miejsc, w których można uprawiać wiele dyscyplin sportowych. Niestety w chwili obecnej nie jest to padel. W Katowicach korty do padla nie są jeszcze dostępne, jednak patrząc po zainteresowaniu i innych inwestycjach w korty do padla na Śląsku pozostaje wierzyć, że również tutaj powstanie atrakcyjny dla graczy obiekt.

Chcesz dowiedzieć się więcej o samej grze? Sprawdź: Czym jest Padel i gdzie zagrać na śląsku?

Dlaczego warto grać w padel?

Nawet, jeśli mieszkasz w Katowicach, padel jest w Twoim zasięgu. W pobliskich miejscowościach na Śląsku korty do padla działają już od jakiego czasu, oferując możliwość rozwoju lub poznania tej dyscypliny sportowej. Jest ona nieco podobna do tenisa czy squasha, dlatego wiadomo, że rozwija wszechstronnie ciało, pomaga rzeźbić mięśnie i poprawiać ogólną wydolność organizmu.

Padel to także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół. Jeśli masz swój własny zespół, to na korcie do padla czeka Was nie tylko pojedynek sportowy, ale też dawka dobrej zabawy. Nie masz, z kim zagrać? Dowiedz się, czy na interesujących Cię kortach do padla spotykają się inni gracze szukający partnerów do rozgrywek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: :(Treść komentarza: Zgadzam się, dużo słyszy się o zwolnieniach pracowników! Jeżeli z tym Ruchem to prawda to ja nie chce klubu w mieście!Data dodania komentarza: 17.03.2026, 12:16Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyskiAutor komentarza: JTOTreść komentarza: No co Wy, że Kasztana chcecie odwołać? Dajcie Prezydentowi pracować tak jak poprzednikom.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:06Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: z_wwyTreść komentarza: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. AmenData dodania komentarza: 16.03.2026, 17:21Źródło komentarza: Nie żyje Józef Dembiniok, wieloletni starszy kustosz chorzowskiego muzeumAutor komentarza: RussellGunnTreść komentarza: Jeden laureat a do zdjecia troje podłączonych.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 16:11Źródło komentarza: Prestiżowe odznaczenie dla chorzowskiego artysty. Nadawane jest przez Ministerstwo KulturyAutor komentarza: Krzysztof BTreść komentarza: złodzieje na chama chcą z powrotem do koryta i kraść kople katale a tfffuuu!Data dodania komentarza: 16.03.2026, 09:42Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: Stek bzdur. Trzeba odwołać P. Michałka, Chorzów umiera, ludzie obudźcie się nim będzie za późno i Chorzów to będzie ino Ruch. Chorzów umiera, likwidator działa!Data dodania komentarza: 15.03.2026, 23:35Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyski
Reklama
Reklama