Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 czerwca 2025 21:05
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Tour de Pologne przejedzie przez śląskie. Będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Tegoroczny wyścig Tour de Pologne po raz kolejny zawita do województwa śląskiego. W związku z tym wydarzeniem pasażerowie ZTM muszą liczyć się z utrudnieniami. 
Tour de Pologne przejedzie przez śląskie. Będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

3 i 4 sierpnia, w ramach 80. Tour de Pologne, na ulice śląskich miast wyjadą kolarze. Trasa tegorocznego wyścigu przebiega m.in. przez Katowice, Zabrze, Mikołów i Tychy, ale z licznymi utrudnieniami w ruchu będą musieli się liczyć także mieszkańcy innych miejscowości. Zarząd Transportu Metropolitalnego, dla zminimalizowania niedogodności, przygotował szereg zmian w komunikacji miejskiej.

– To ogromne wydarzenie, dlatego nie unikniemy utrudnień. Dostosowujemy ruch autobusów i tramwajów do wyścigu w taki sposób, aby nasi pasażerowie w możliwie jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Z zaplanowanymi zmianami powinni zapoznać się przede wszystkim pasażerowie z centralnej oraz południowo-zachodniej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – dodaje Michał Wawrzaszek.

Ograniczenia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej rzeczywiście należy określić co najmniej dużymi. Z informacji przygotowanych przez ZTM wynika, że 3 sierpnia modyfikacje tras i rozkładów jazdy zostaną wprowadzone na 64 liniach – 53 autobusowych i 11 tramwajowych. Kolejnego dnia, czyli 4 sierpnia, zmiany zostaną wdrożone na jeszcze większą skalę, bo w sumie obejmą 73 linie – 70 autobusowych i 3 trolejbusowe.

3 sierpnia kolarze będą rywalizować w Katowicach, a 4 sierpnia m.in. w Zabrzu, Przyszowicach (gmina Gierałtowice), Ornotowicach, Mikołowie, Tychach i Świerczyńcu (gmina Bojszowy). 

– To kilka gmin, ale wiele naszych linii ma charakter międzymiastowy. Z tego powodu z informacjami o zmianach w komunikacji miejskiej powinni zapoznać się również mieszkańcy innych miejscowości niż tylko tych, przez które przebiega trasa Tour de Pologne. Mamy na myśli m.in. pasażerów z Będzina, Bierunia, Chełma Śląskiego, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Imielina, Lędzin, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Sosnowca – wskazuje Michał Wawrzaszek.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przede wszystkim sprowadzają się do modyfikacji tras poszczególnych linii autobusowych oraz - z jednej strony - do zawieszania połączeń i braku obsługi niektórych przystanków, a - z drugiej strony - do uruchomienia 5 specjalnych linii i obsługi dodatkowych 8 tymczasowych przystanków. Wszystkie szczegółowe informacje, wraz ze specjalnie przygotowanymi schematami połączeń na czas Tour de Pologne, zostały już opublikowane na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Informacje o zmianach w komunikacji miejskiej tradycyjnie można uzyskać również dzwoniąc na infolinię (800 16 30 30) oraz udając się do któregoś z Punktu Obsługi Pasażera. Na pomoc pasażerowie będą mogli również liczyć w terenie – w czwartek i piątek informatorzy ZTM będą obecni w ponad 50 lokalizacjach objętymi największymi modyfikacjami.

Źródło: informacja prasowa
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: T12Treść komentarza: Żadnego jednego miasta nie będzie. Prędzej ludzie wyjdą na ulice niż pozwolą, aby Katowice wchłonęły Chorzów.Data dodania komentarza: 22.06.2025, 11:50Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: adsTreść komentarza: Mam wrażenie, że te dwie imprezy w ten weekend dobitnie pokazują, że estakada jest nie potrzebna. Fakt, że imprezy toczyły się w długi weekend, gdzie ruch o wiele mniejszy, ale mam wrażenie, że dojazd wczoraj zajął mniej czasu niż czasami na nie które mecze Ruchu.Data dodania komentarza: 22.06.2025, 10:40Źródło komentarza: Ronaldinho Show na Superauto.pl Stadion Śląski w Chorzowie. Grad bramek i świetne widowisko! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: MikołówTreść komentarza: W napadzie brał udział Nowak przywódca gieksiarzy z Mikolowa z Jasnej. BPM wie o nim od dawna zamiast go uciszyć sami do tego doprowadzili !! To skanda by na terenach BPM działa przywódca który trzyma w domu na jasnej flagi PNG i do tego robi najazdy na nasze tereny. BPM i cały mikolow po kompromitacji w Tychach znowu daj ciała. Proponuję zakazać im wjazdu na nasz stadion ! BPM co wy ku…a robicie ???Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:35Źródło komentarza: Kibole zrobili najazd na Cwajkę. Wyskakiwali z pojazdów, a później bili i kopali przechodniówAutor komentarza: ZniesmaczonyTreść komentarza: Jak by Chorzowscy ,, kibice ,, a bardziej psychofansi nie zrobili tego samego w jednej z dzielnic Katowic to by tego może nie było. Proponuję ustawkę na estakadzie i Michałek z swoimi kolesiami na szpica. Niestety to się zrobi normą tak mieszkańcy zagłosowali bo ino Ruch.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 08:52Źródło komentarza: Kibole zrobili najazd na Cwajkę. Wyskakiwali z pojazdów, a później bili i kopali przechodniówAutor komentarza: smutnychorzowTreść komentarza: Kluczowy jest ostatni akapit.Data dodania komentarza: 20.06.2025, 22:18Źródło komentarza: Kibole zrobili najazd na Cwajkę. Wyskakiwali z pojazdów, a później bili i kopali przechodniówAutor komentarza: AndźkaTreść komentarza: Koledzy elekta? Może teraz ten kończący kadencje oraz człowieczek z Żoliborza też będą pobłażliwi dla tego rodzaju bandytyzmu? Bo w sumie już niedawno jakiś rodzaj przyzwolenia temu dali...Data dodania komentarza: 20.06.2025, 20:56Źródło komentarza: Kibole zrobili najazd na Cwajkę. Wyskakiwali z pojazdów, a później bili i kopali przechodniów
Reklama
Reklama