Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 07:39
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Przed nami Memoriał Pawła Kozubka i Otylii Kałużowej. Na starcie zobaczymy Kajetana Duszyńskiego

To już ostatnia prosta przed rozpoczęciem corocznego mityngu lekkoatletycznego organizowanego przez TS AKS Chorzów. Zawody na Stadionie Miejskim ponownie odbędą się w okolicy urodzin 113-letniego klubu. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.
Przed nami Memoriał Pawła Kozubka i Otylii Kałużowej. Na starcie zobaczymy Kajetana Duszyńskiego

22 sierpnia 1910 roku w ówczesnej Königshütte powstał klub, którego spadkobiercą jest dzisiejszy TS AKS Chorzów. Wśród wielu sekcji jakie świeciły triumfy pod logiem "Koniczynek" nie sposób przejść obojętnie obok lekkiej atletyki. Wśród wybitnych zawodników tego segmentu przypomnijmy choćby Halinę Richter-Górecką, brązową i złotą medalistkę olimpijską (oba medale w sztafecie 4 x 100 m), a także Kajetana Duszyńskiego, również olimpijskiego czempiona (4 x 400 m mix). Co ciekawe, obie te postacie będziemy mogli spotkać już w najbliższą sobotę w Chorzowie!

Memoriał dla dużych, puchar dla młodszych

Główną weekendową imprezą będzie Memoriał Pawła Kozubka i Otylii Kałużowej, w ramach którego będą rywalizowali najlepsi (co najmniej II klasa sportowa). Dodatkowo, jak co roku, rozegrany zostanie Puchar Prezydenta Miasta Chorzów przeznaczony dla młodzików (U16). Patronem zmagań dla dzieci (U14) będzie gość specjalny eventu - wspomniana Halina Richter Górecka. 

W sobotę na Stadionie Miejskim w Chorzowie (ul. Lompy 10A) zaplanowano wiele konkurencji biegowych oraz technicznych. W rzucie młotem w kole zaprezentują się Bartosz Kowalski (w tym roku rekord życiowy - 68.42) i Adam Ziółkowski (69.76 - także w tym sezonie). Swój start w biegu na pół stadionowego okrążenia zapowiedział Kajetan Duszyński. To właśnie w Chorzowie, pod okiem trenera Krzysztofa Podchula, Kajetan stawiał swoje pierwsze lekkoatletyczne kroki. 

Bezpłatny wstęp na trybuny

To dobra wiadomość dla fanów królowej sportu. Aby móc dopingować zawodniczki i zawodników, kibice nie zapłacą za wejście na teren obiektu. Początek zmagań w sobotę 2 września od godziny 10:00. Poniżej zamieszczamy planowany program mityngu. Jak zastrzegają organizatorzy, może on ulec zmianom. 

  • 10:00 - 60 m K / W dal K+M U14 / Młot K+M U14, U16
  • 10:15 - 60 m M
  • OTWARCIE ZAWODÓW
  • 10:20 - 100 m K U16
  • 10:35 - 100 m M U16
  • 10:50 - 300 m K / W dal K+M + U16
  • 11:15 - 300 m M / Kula K+M U14
  • 11:35 - 600 m K
  • 11:45 - 600 m M
  • 11:55 - 1000 m K / Wzwyż U14 + U16
  • 12:05 - 1000 m M / Kula K+M U16
  • 14:00 - Chód 3 i 5 km K+M / Młot K+M
  • 15:00 - 100 m K
  • 15:10 - 100 m M
  • 15:30 - 400 m K / Kula K+M / Dysk K+M
  • 15:50 - 400 m M
  • 16:05 - 200 m K
  • 16:10 - 200 m M
  • 16:25 - 800 m K
  • 16:35 - 800 m M

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”Autor komentarza: MzymonSichałekTreść komentarza: Już widzę ten remont jakby Chorzów miał zarządzać Parkiem Śląskim… no, ale najważniejsze to domagać się podatków żeby było za co złodziejom postawić drugi stadion przy Cichej XDData dodania komentarza: 3.12.2025, 14:10Źródło komentarza: Coraz bliżej do modernizacji Rosarium. Ogród wkrótce odzyska swój dawny blask!Autor komentarza: MichałekWONTreść komentarza: Kolejna ankieta organizowana przez drużynę Michałka? 😂Data dodania komentarza: 3.12.2025, 14:09Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto Chorzów
Reklama
Reklama
Reklama