Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 10 czerwca 2026 19:55
Reklama Baner reklamowy

Skrobacz żegna się z Ruchem. Kto zostanie nowym szkoleniowcem klubu z Cichej?

"Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron. Wkrótce przedstawimy nazwisko nowego trenera "Niebieskich" - informuje biuro prasowe Ruchu Chorzów. 
Skrobacz żegna się z Ruchem. Kto zostanie nowym szkoleniowcem klubu z Cichej?

Zwycięstwem gospodarzy 2:0 zakończyło się sobotnie spotkanie Lecha Poznań z Ruchem Chorzów, rozgrywane w ramach 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Był to zarazem ostatni mecz, w jakim na ławce trenerskiej "Niebieskich" zasiadł Jarosław Skrobacz

Zasłużony dla klubu z Cichej szkoleniowiec objął stanowisko 24 czerwca 2021 roku. Od tego czasu zanotował z ekipą Ruchu dwie promocje na wyższy poziom rozgrywkowy, w tym tę najbardziej wyczekiwaną - do rozgrywek Ekstraklasy. 

Skrobacz prowadził "Niebieskich" w 86. spotkaniach, z których drużyna wyszła zwycięsko 38-krotnie, 28 razy padł remis i 20 razy trzeba było uznać wyższość rywali. 

W tym sezonie Ruch Chorzów zgromadził 8. punktów i znajduje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. 

"Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron" - przekazał zarząd klubu. Ponformowano także o tym, że nazwisko nowego trenera poznamy wkrótce. 

Wcześniej nieoficjalnie mówiło się o tym, że Skrobacza miałby zastąpić Marcin Brosz (źródło: Łukasz Pawlik / Goal.pl), który niedawno zakończył współpracę z reprezentacją Polski do lat 18. 

Kto ostatecznie obejmie stery w ekipie z Cichej 6, mamy dowiedzieć się niebawem. Ktokolwiek się tam znajdzie, przed nim trudne zadanie doprowadzenia "Niebieskich" do utrzymania w rozgrywkach. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyli bez zmian w komunistycznym kraju. Sami zlodzieje! Zero kręgosłupa moralnego! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Mam nadzieję, że z obecną władzą niszczącą Chorzów nie będzieny czakeć tak długo. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Nareszcie była władza niszcząca Chorzów odchodzi w zapomnienie :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 11:44 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Siły specjalne to komandosi na GROM JWK AGAT. Mylisz pojęcia Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kolego jednostki specjalne czyli komandosi np GROM JWK AGAT Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Gwiazdy na miarę włodarzy miasta. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 23:08 Źródło komentarza: Mecz gwiazd na 70-lecie Stadionu Śląskiego. Zmierzą się ze sobą ekipy Polski i Anglii
Reklama
Reklama