Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 kwietnia 2026 23:56
Reklama Baner reklamowy

Ogłoszono już wyniki raportu Indeks Zdrowych Miast 2023. Miasto Chorzów znów docenione!

W miniony wtorek, w trakcie Kongresu Open Eyes Economy Summit w Krakowie, odbyła się gala inaugurująca 2. edycję Indeksu Zdrowych Miast. Wśród nagrodzonych znalazło się Miasto Chorzów, które w tym roku zyskało miano lidera w kategorii "Przestrzeń".
Ogłoszono już wyniki raportu Indeks Zdrowych Miast 2023. Miasto Chorzów znów docenione!

Zdrowie to część życia, na którą społeczeństwo zwraca szczególną uwagę. Z tego też względu przedstawiciele Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, Grupy LUX MED oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie postanowili po raz kolejny sprawdzić, w których miastach na prawach powiatu są najlepsze warunki dla utrzymania jak najlepszego jego stanu.

- Wykorzystaliśmy doświadczenia zebrane po pierwszej edycji, dokonując pewnych modyfikacji, wynikających głównie z potrzeby zapewnienia ciągłości szacowania indeksu w oparciu o dostępne i porównywalne dane oraz informacje. Dlatego też zakres indeksu, obejmujący miasta na prawach powiatu, pozostał taki sam. Pozwala nam to na porównywanie miast, które pełnią dla swoich mieszkańców podobne funkcje w bardzo wielu obszarach ich życia osobistego, społecznego i zawodowego - czytamy we wstępie opublikowanego raportu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, skupiono się na ośmiu obszarach, tj. zdrowiu, ludności, usługach komunalnych i społecznych, edukacji, mieszkalnictwu, środowisku, infrastrukturze oraz przestrzeni. Dzięki temu Indeks Zdrowych Miast 2023 jest narzędziem, które pokazuje, jak w poszczególnych kategoriach miasta się między sobą różnią, ale też jak sytuacja wybranych miast relatywnie się zmienia. Daje to dodatkową wiedzę dla samorządów, na co zwracać uwagę kształtując politykę miejską, tak aby kreować warunki do zdrowej i zrównoważonej przestrzeni. 

Miasto Chorzów znów docenione!

We wtorek, 21 listopada, w trakcie Kongresu Open Eyes Economy Summit w Krakowie, odbyła się gala inaugurująca 2. edycję Indeksu Zdrowych Miast. Podczas jej trwania ogłoszono wyniki raportu oraz wyróżniono najlepszych w poszczególnych kategoriach. 

Miasto Chorzów okazało się bezkonkurencyjne w kategorii "Przestrzeń", w której to w porównaniu z ostatnim rokiem podskoczyło "oczko" w górę i tym samym zajęło pierwsze miejsce

- Podczas uroczystej gali (...) miałem zaszczyt odebrać nagrodę dla naszego miasta. Złożone m.in. z naukowców gremium doceniło dbałość o równowagę przestrzenną w mieście oraz sporą ilość terenów, które korzystnie wpływają na zdrowie mieszkańców - podkreśla wiceprezydent Marcin Michalik.

Warto wspomnieć, że Miasto Chorzów dobrze wypadło również w innych obszarach. Zajęło ono m.in. 6. miejsce w kategorii "Środowisko" oraz 4. miejsce w kategorii "Mieszkalnictwo".

Pełne wyniki raportu Indeksu Zdrowych Miast 2023 dostępne są >>TUTAJ<<.

Fot. Marcin Michalik/ FB


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama