Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 02:13
Reklama Baner reklamowy

Spotkaj Mikołaja na tramwajowym przystanku

Tradycyjnie, jak co roku, 6 grudnia na torach w miastach GZM pojawi się tramwaj specjalny, a na jego pokładzie… oczywiście Mikołaj! Będzie on jeździł wyjątkowym tramwajem, a z dziećmi spotka się na wybranych przystankach tramwajowych, gdzie będzie rozdawał drobne prezenty i pozował do zdjęć.
Spotkaj Mikołaja na tramwajowym przystanku

Aby dotrzeć do jak najszerszego grona dzieci spółka Tramwaje Śląskie S.A. postanowiła udostępnić Mikołajowi dwa tramwaje. 

– Nie wiemy, jak Mikołaj to zrobi, ale zapewnił nas, że będzie wraz ze swoimi pomocnikami w obu tramwajach. Nie od dziś wiadomo, że Mikołaj potrafi takie rzeczy, więc nie dziwi nas, że pojawi się jednocześnie w obu naszych wyjątkowych mikołajowych tramwajach – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tramwaje kursować będą pomiędzy wagonami liniowymi, zatrzymując się na wybranych przystankach. Nie będą one jednak zabierać pasażerów. 

– Na przystanku Mikołaj i jego pomocnicy będą wysiadać, by zanim nadjedzie kolejny tramwaj, rozdać upominki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia – wyjaśnia Andrzej Zowada.

Jeden tramwaj wyruszy z zajezdni w Gliwicach i będzie kursował po terenie górnośląskiej części sieci tramwajowej. Drugi rozpocznie swoją trasę w zajezdni w Będzinie i będzie obsługiwał głównie zagłębiowską część sieci, choć w jednym z kursów zawita też do Katowic.

Poniższa rozpiska przystanków, na których planowany jest postój mikołajowych tramwajów dostępna jest również na stronie www.tramwajeslaskie.eu.

Przystanki, na których zatrzyma się mikołajowy tramwaj w Zagłębiu:

Pogoń Kościół 13:13 – 13:15
Zagórze Rondo Jana Pawła II 13:32 – 13:45
Sosnowiec Dworzec PKP 13:59-14:01
Milowice Pętla 14:15 – 14:37
Sosnowiec Wspólna 14:48 – 14:50
Dańdówka Skrzyżowanie 15:03 – 15:13
Sosnowiec Rondo Ludwik 15:18 – 15:20
Sosnowiec Dworzec PKP 15:28 – 15:30
Katowice plac Miarki 16:41 – 16:51
Sosnowiec Piłsudskiego/Sobieskiego 17:20 – 17:22
Będzin Koszelew 17:49 – 17:51
Będzin Osiedle Zamkowe Pętla 18:08 – 18:10
 
Przystanki, na których zatrzyma się mikołajowy tramwaj na Śląsku:

Bytom plac Sikorskiego 13:53-14:00
Chebzie Pawła (stanowisko linii 29) 14:20-14:37
Chorzów Batory Zajezdnia 15:33-15:50
Koszutka Słoneczna Pętla 16:17-16:25
Katowice plac Miarki 16:35-16:50
Chorzów Rynek 17:21-17:23
Świętochłowice Kościół 17:40-17:42
Bytom plac Sikorskiego 18:02-18:15
Szombierki Kościół 18:23-18:25
Zabrze prof. Religi 18:50-19:00

źródło: Informacja prasowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Budowa stadionu R jest szaleństwem i marnotrawstwem publicznego grosza. To jest nie do uzasadnienia ekonomicznie ani społecznie. Naprawdę Chorzów ma poważniejsze wydatki. Jak widać Ruch ma gdzie grać.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 14:53Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: J.Treść komentarza: Piekna pogoda, sobota... widzów 11.000... po co nam stadion, ktorego nie zapelnimy nawet w polowie?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 12:29Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: HmmmTreść komentarza: I bardzo dobrze 😀Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Szymon Michałek w nowej radzie przy Prezydencie RP. W tym gremium dominują działacze PiSAutor komentarza: GooolTreść komentarza: Tak ani ławek dla starszych ludzi syf zalegający wszędzie gdzie ci od sprzątania miasta gdzie czystość i dziwić się że szczury sobie biegają w mieście....szok !!za co płacimy jak nikt nie sprząta kto za to odpowiada ...ale nowe deweloperski budować na wynajem w tym syfie....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:35Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: HohoTreść komentarza: Może i chlewiki i familoki...były tu od zawsze....ale ,ale czysto i schludnie było i na wiosnę czystość aż błyszczała na trawnikach itd..a dziś co....tak syf zalegających liści od pandemii...beton obsrany i do tego wystarczy miotła i pozamiatać to miasto .to tak w skrócie 😆Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:26Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcy
Reklama
Reklama