Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 08:30
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Dobra druga połowa w wykonaniu Niebieskich i kolejny remis

Podziałem punktów zakończył się piątkowy mecz Ruchu Chorzów z Zagłębiem Lubin (2:2), rozgrywany w ramach 18. serii meczowej Ekstraklasy. Podopieczni Jana Wosia przegrywali już 2:0, ale zdołali odmienić losy potyczki. To czwarty mecz Ruchu na Stadionie Śląskim i czwarty zakończony remisem. 
Dobra druga połowa w wykonaniu Niebieskich i kolejny remis

Spotkanie Ruchu Chorzów z KGHM Zagłębiem Lubin na Stadionie Śląskim rozpoczęło serię rewanżową PKO BP Ekstraklasy. Niebiescy, choć do tej pory nie przegrali w Kotle Czarownic, w tej kampanii wygrali tylko raz i to w drugiej kolejce. 

Nie pomogła zmiana na ławce szkoleniowej Ruchu, a stracone trzy gole w zeszłotygodniowym starciu z Cracovią grając w przewadze (4:4) potwierdzają tylko, że nie bez powodu klub z Cichej plasuje się na przedostatnim miejscu w rozgrywkach. 

Zgoła lepiej radzi sobie Zagłębie Lubin, które na półmetku sezonu znajdowało się na 7. lokacie w ekstraklasowej tabeli. Drużyna ta jest prowadzona przez dobrze znany w Chorzowie duet trenerski: Waldemara i Tomasza Fornalików

Szkoleniowiec Jan Woś nie mógł w piątek skorzystać z pauzujących za żółte kartki Tomasza Podstawskiego i Macieja Sadloka. Ten ostatni wiedzie prym w niechlubnej klasyfikacji, mając na koncie już 8 żółtych kartoników. Z powodu artroskopii barku na dłużej wyłączony jest młodzieżowiec Niebieskich, Tomasz Wójtowicz

W pierwszej odsłonie gospodarze zostali niemal wykluczeni z akcji ofensywnych, nie licząć krótkiego momentu, w którym kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Już w 9. minucie meczu lubinianie spisali się podczas stałego fragmentu gry. Damian Dąbrowski celnie dośrodkował na głowę Dawida Kurminowskiego i goście objęli prowadzenie. 

Na początku drugiej części spotkania niepilnowany na lewej stronie Mateusz Wdowiak prezycyjnie posłał piłkę w pole karne, a jego podanie bezwzględnie wykorzystał Kacper Chodyna

Trener Jan Woś nie czekał ze zmianami i wprowadził na murawę Dominika Steczyka i Michała Feliksa. Tuż po zmianie stron Kacpra Michalskiego zastąpił Juliusz Letniowski

Nadzieje chorzowian przedłużył Feliks, który zmienił na boisku Filipa Starzyńskiego. Wszak pomocnik Ruchu nie trafił głową w futbolówkę wrzuconą przez Miłosza Kozaka, ale ta odbiła się od jego barku i szczęśliwie wpadła do bramki. 

Kocioł Czarownic zapłonął w 83. minucie, gdy precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Letniowski i efektownie trafił na 2:2. 

W 90. minucie Daniel Szczepan otrzymał drugą zółtą kartkę i w konsekwencji opuścił arenę zmagań, a Niebiescy musieli bronić remisowego rezultatu. 

Piłkarze z Chorzowa nie wygrali 16-tego spotkania z rzędu i już po raz czwarty na Stadionie Śląskim, a dziewiąty w tej kampanii zakończyli potyczkę remisem. 

17 grudnia Ruch Chorzów zmierzy się w wyjazdowym starciu z ŁKS-em Łódź, jedyną ekipą, jaką udało im się pokonać w tym sezonie. Początek o godzinie 12:30. Będzie to zarazem ostatnie spotkanie przed zimową przerwą. 

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin (0:1)
(Feliks 78', Letniowski 82' - Kurminowski 9', Chodyna 50')

Ruch: Kamiński – Kasolik, Szur, Bartolewski – Michalski (46 Letniowski), Szymański, Swędrowski, Moneta (61 Steczyk) – Starzyński (67 Feliks), Kozak (90+1 Pląskowski) – Szczepan; trener: Jan Woś.
Rezerwowi: Buchalik, Baranowski, Sedlak, Foszmańczyk, Barański.
Zagłębie: Burić –  Grzybek, Kopacz, Ławniczak, Mata – Chodyna, Poletanović (71 Makowski), Dąbrowski, Bułeca (76 Mróz), Wdowiak (76 Pieńko) – Kurminowski (89 Woźniak); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Weirauch, Munoz, Nalepa, Kłudka, Bohar. 
Żółte kartki: Szczepan - Chodyna, Ławniczak.
Czerwona kartka: Szczepan (90, druga żółta).
Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Widzów: 10 112.

Fot. Marcin Bulanda / Press Focus


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Czy to znowu próba rozmontowania parku?! Najpierw wycinanie drzew i sprzedaz parku pod budowę blokow a teraz demontaż symboli parku?!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:48Źródło komentarza: Żyrafa wciąż bez głowy. I chyba jeszcze długo jej nie odzyskaAutor komentarza: Woda może się i rozchodzi, ale układy i znajomości nieTreść komentarza: Chorzów ma pecha. Anna Piontek miejskim konserwatorem zabytków. Trybunę stadiony Ruchu powstałą w 1937 roku, już skasowała. Teraz opowiada głupoty o wodzie, która się rozchodzi. Ta pani była dyrektorem Muzeum Ziemi PAN. Zaledwie po dwóch latach swoich rządów w muzeum, wyleciała ze stołka. Otrzymała dymisję w połowie dyrektorskiej kadencji. Oczywiście w reklamowaniu się na Fejsie, czy innych społecznościowych mediach, nic o tym nie wspomni. Jest mistrzynią autoreklamy. Z wykształcenia jest jedynie magistrem. Teraz mieszkańcy Chorzowa muszą doświadczać jej działań.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:42Źródło komentarza: Zespół ds. transformacji śródmieścia zabrał głos. “Jesteśmy w stanie przywrócić światłość temu miejscu”Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”
Reklama
Reklama
Reklama