Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 26 lipca 2026 02:16
Reklama Baner reklamowy

Porozumienie z KSSE podpisane [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, tj. 28 lutego podpisane zostało porozumienie pomiędzy Miastem Chorzów a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Umowa ta zakłada m.in. aktywizację gospodarczą terenów inwestycyjnych położonych w granicach administracyjnych naszego miasta.
Porozumienie z KSSE podpisane [ZDJĘCIA]

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powołana została blisko 30 lat temu w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych, a tym samym stworzenia nowych miejsc pracy w naszym regionie. Obecnie działa w niej aż 560 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 44 miliardy złotych oraz stworzyły blisko 90 tysięcy nowych miejsc pracy. W swojej ofercie KSSE posiada działki o łącznej powierzchni 2 749,3570 ha w 48 gminach, z czego to 900 ha jest wciąż dostępnych dla inwestorów.

Teraz czas na Chorzów!

W środę 28 lutego podpisane zostało kolejne porozumienie o współpracy pn. "KSSE w każdej gminie", tym razem pomiędzy Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną a Miastem Chorzów. W ramach umowy strony zobowiązały się m.in. do współpracy w zakresie propagowania wiedzy na temat dostępnych w Polskiej Strefie Inwestycji (PSI) rozwiązań, jak również aktywizacji gospodarczej terenów inwestycyjnych położonych w granicach administracyjnych naszego miasta.

- W naszym programie wyborczym znalazła się Chorzowska Strefa Gospodarcza. Chcielibyśmy pozyskać do niej dobrych, poważnych inwestorów, aby stworzyli nowe miejsca pracy i oczywiście spowodowali, że Chorzów będzie miał znów ogromne znaczenie na mapie gospodarczej kraju. Takie wizje już się rysują, mamy kilka obszarów, które chcemy zaproponować, aby do tej Strefy włączyć i wybudować na nich nowe fabryki, firmy oraz zakłady pracy - mówi Andrzej Kotala, prezydent Miasta Chorzów. 

- Działamy z Miastem Chorzów już od wielu lat, ale to porozumienie stanowi dodatkową szansę dla mieszkających tu lub pracujących małych i średnich przedsiębiorców, żeby pokazać im Polską Strefę Inwestycji. Dzisiaj każdy, kto ma pomysł, a do tego spełnia kryteria jakościowe, może dostać z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wsparcie, czyli tzw. zwolnienie podatkowe. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców z różnych sektorów i branż właśnie do nas - podkreśla dr Janusz Michałek, prezes zarządu KSSE - Kilkanaście minut i jesteśmy w samym centrum Chorzowa, mieście świetnie przygotowanym komunikacyjnie oraz infrastrukturalnie. Widać tu też kapitał, jakimi są przedsiębiorczy ludzie, dlatego myślę, że Miasto skorzysta ze wspólnej oferty z KSSE. My za to, dzięki takim współpracom możemy być uznawani za jedną z najlepszych Stref Ekonomicznych nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

Podpisanie porozumienia to dopiero pierwszy krok, szczegółowe wytyczne do umowy będą dopiero sporządzone. Jak przekazał prezes KSSE kilka podmiotów jest już zainteresowanych lokalizacją swoich firm w Chorzowie, jednak konkrety poznamy dopiero w ciągu najbliższych miesięcy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Wystarczy koparka kilka wywrotek i spokoj! Widać obecnego to wszystko przerasta. Estakade pewnie nie otwiera ze względów zdrowotnych dla mieszkancow ech Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:57 Źródło komentarza: Hałda na ul. Floriańskiej pod lupą naukowców Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Straż jechała przez śląskie Trójmiasto Toszek-Rybnik-Lubliniec! Pojmujesz? Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:34 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Co ma piernik do wiatraka? Człowieku, nie pieprz wierszy, bo dziś nie pierwszy! Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:29 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Przecież to nie apartamentowiec się palił! A swoją drogą, to ostatnio coś dużo pożarów w Tymkraju! :( Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:27 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyżby do Chorzowa zawitał jakis podpalacz? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 20:35 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Wkóżony mieszkaniec Treść komentarza: Kogo teraz przyciągnie spalony apartamentowiec, zniszczono zabytek, karma wróciła. Estakada przeszkadzała Michałkowi i Francie , estakada stoi a drogie mieszkania pływają Data dodania komentarza: 23.07.2026, 14:36 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama