Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 03:58
Reklama Baner reklamowy

Radny z Chorzowa nominowany do konkursu "Samorządowiec Kadencji"

70 lokalnych liderów zostało nominowanych do konkursu „Samorządowiec Kadencji”. Wśród nich znalazł się radny z Chorzowa Szymon Piecha.
Radny z Chorzowa nominowany do konkursu "Samorządowiec Kadencji"

Konkurs "Samorządowiec Kadencji" ma na celu wybranie i nagrodzenie liderów samorządowców wszystkich szczebli jednostek samorządu terytorialnego (JST), którzy dzięki mądrym, odważnym decyzjom oraz sprawnemu zarządzaniu, przyczyniają się do rozwoju swoich gmin, powiatów i województw.

Pomysłodawcą konkursu i koordynatorem prac kapituły z ramienia organizatora jest Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, WNP.PL oraz PulsHR.pl.

- Dobiega końca wyjątkowa kadencja, pierwsza tak długa w historii, która trwała ponad pięć lat. Ostatnie wybory w samorządach mieliśmy jesienią 2018 roku. Konkurs "Samorządowiec Kadencji" to zatem wyjątkowe przedsięwzięcie także z tego powodu, że samorządowcy mieli tym razem bardzo dużo czasu i okazji, żeby się wykazać. Wspólnie przeżyliśmy pandemię, wybuch wojny na Ukrainie, kryzys surowcowy i inflację. Chcemy uhonorować ludzi, którzy nie tylko związali życie z samorządem, ale też aktywnie w nim w tym czasie działali, mimo trudnych warunków zmienili swoje małe ojczyzny na lepsze - podkreśla Rafał Kerger.

Spośród samorządowców wskazanych przez kapitułę wybrano grono nominowanych w pięciu konkursowych kategoriach, tj.: marszałek kadencji, prezydent kadencji, wójt/burmistrz kadencji, starosta kadencji oraz radny kadencji.

Jednym z nominowanych jest radny z Chorzowa - Szymon Piecha.

Szymon Piecha jako radny pracuje w komisjach:

  • Rewizyjnej (Przewodniczący Komisji)
  • Praworządności i Bezpieczeństwa

Należy również do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej.

- Już sama obecność w gronie 25 nominowanych radnych z całego kraju jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem oraz docenieniem mojej codziennej pracy na rzecz Miasta Chorzów i jego mieszkańców - komentuje Szymon Piecha.

Kapituła uhonoruje prestiżowym tytułem "Samorządowiec Kadencji": jednego marszałka, trzech prezydentów miast, trzech starostów, pięciu wójtów/burmistrzów i dziesięciu radnych. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca marca 2024 r.

Źródło: portalsamorządowy.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Budowa stadionu R jest szaleństwem i marnotrawstwem publicznego grosza. To jest nie do uzasadnienia ekonomicznie ani społecznie. Naprawdę Chorzów ma poważniejsze wydatki. Jak widać Ruch ma gdzie grać.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 14:53Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: J.Treść komentarza: Piekna pogoda, sobota... widzów 11.000... po co nam stadion, ktorego nie zapelnimy nawet w polowie?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 12:29Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: HmmmTreść komentarza: I bardzo dobrze 😀Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Szymon Michałek w nowej radzie przy Prezydencie RP. W tym gremium dominują działacze PiSAutor komentarza: GooolTreść komentarza: Tak ani ławek dla starszych ludzi syf zalegający wszędzie gdzie ci od sprzątania miasta gdzie czystość i dziwić się że szczury sobie biegają w mieście....szok !!za co płacimy jak nikt nie sprząta kto za to odpowiada ...ale nowe deweloperski budować na wynajem w tym syfie....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:35Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: HohoTreść komentarza: Może i chlewiki i familoki...były tu od zawsze....ale ,ale czysto i schludnie było i na wiosnę czystość aż błyszczała na trawnikach itd..a dziś co....tak syf zalegających liści od pandemii...beton obsrany i do tego wystarczy miotła i pozamiatać to miasto .to tak w skrócie 😆Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:26Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcy
Reklama
Reklama