Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 13 czerwca 2025 14:03
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Nowy plac zabaw już dostępny przy Przedszkolu nr 12 [ZDJĘCIA]

Budowa placu zabaw przy Integracyjnym Przedszkolu Nr 12 im. Marii Montessori znalazła się wśród projektów skierowanych do realizacji w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.
Nowy plac zabaw już dostępny przy Przedszkolu nr 12 [ZDJĘCIA]

Pod koniec 2021 poznaliśmy zwycięskie projekty 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Do realizacji zostało skierowanych 14 projektów, jakie zyskały największą ilość głosów mieszkańców. Jednym z nich była budowa placu zabaw przy Integracyjnym Przedszkolu nr 12 im. Marii Montessori

W piątek, 5 kwietnia realizacja doczekała się szczęśliwego finału. Oficjalnie przecięto wstęgę i dzieciaki mogą już korzystać z nowej infrastruktury. Wydarzeniu towarzyszyły występy najmłodszych. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz Chorzowa - dzieci odwiedził prezydent Andrzej Kotala oraz radny Bartłomiej Czaja

- Zachęcam do tego, aby zawsze brać czynny udział w Budżecie Obywatelskim. Sam składam do niego projekty, niektóre doczekały się realizacji. Dzięki temu możemy mieć realny wpływ na to, co się dzieje w najbliższej nam okolicy - skomentował Bartłomiej Czaja. 

Projekt zakładał modernizację i doposażenie istniejącego placu zabaw w nowoczesne zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami, "pojazdy" wolnostojące, a także huśtawki, gry, bujaki, stoliki i ławki. Dodatkowo wykonano roboty ziemne, odpowiednią nawierzchnię bezpieczną pod urządzeniami i zajęto się trawnikami. 

Wartość inwestycji to ponad 100 tys. zł. 

Przedszkole nr 12 w Chorzowie powstało w 1976 roku jako 4-oddziałowe przedszkole publiczne. Obecnie placówka znajduje się na ulicy Lipińskiej 9. Działa w nim 5 oddziałów specjalnych, 6 oddziałów integracyjnych oraz 1 oddział ogólnodostępny.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: XDTreść komentarza: A nie lepiej po prostu zlikwidować te kluby i zrobić jeden większy?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 13:31Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: RobstarTreść komentarza: Niezły agent z niegoData dodania komentarza: 13.06.2025, 11:08Źródło komentarza: Kolizja na DTŚ. Samochód wylądował w krzakachAutor komentarza: Walczący PrzedsiębiorcaTreść komentarza: Nie ma klimatu dla przedsiębiorców w tym mieścieData dodania komentarza: 13.06.2025, 11:07Źródło komentarza: Księgarnia Dopełniacz nie wróci do Chorzowa! Sonia Draga: "Prezydent Miasta nie zdał egzaminu z zarządzania kryzysowego"Autor komentarza: Przestroga dla ChorzowaTreść komentarza: Spójrzmy wstecz jak miejscowość Szopienice została przyłączona do Katowic. Co się dalej działo można zobaczyć gołym okiem przyjeżdżając na szopki. Wydoić kasy ile się da i postawić domy socjalne żeby było gdzie niewygodnych mieszkańców upchaćData dodania komentarza: 13.06.2025, 10:56Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Brawo, panie Michałek, byle kasa na ruch była.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 09:39Źródło komentarza: Księgarnia Dopełniacz nie wróci do Chorzowa! Sonia Draga: "Prezydent Miasta nie zdał egzaminu z zarządzania kryzysowego"Autor komentarza: M.Treść komentarza: I bardzo dobrze. Duży może więcej.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 09:12Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”
Reklama