Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 10 czerwca 2026 23:16
Reklama Baner reklamowy

Chorzowska policja z nowym Komendantem Miejskim. Grzegorz Matuszek przechodzi na emeryturę [ZDJĘCIA]

W chorzowskiej policji doszło do ważnych zmian kadrowych. Po niemal 30 latach służby na emeryturę przeszedł Insp. dr Grzegorz Matuszek, dotychczasowy Komendant Miejski.
Chorzowska policja z nowym Komendantem Miejskim. Grzegorz Matuszek przechodzi na emeryturę [ZDJĘCIA]

Zawód policjanta jest jedną z najbardziej wymagających służb - policjant musi dbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. W życiu każdego mundurowego przychodzi taki moment, kiedy trzeba podjąć decyzję o złożeniu munduru i przejściu na zasłużoną emeryturę. Takiego wyboru dokonał Insp. dr Grzegorz Matuszek dotychczas pełniący funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie.

Grzegorz Matuszek, ur. w październiku 1976 roku w Wodzisławiu Śląskim, rozpoczął swoją służbę w Policji 20 września 1995 roku jako aplikant w Posterunku I Policji w Żorach. 20 kwietnia 2020 roku objął kierownictwo nad chorzowskim garnizonem. Chorzowska Komenda na swojej stronie internetowaj charakteryzuje inspektora dr Matuszka jako osobę o ogromej wiedzy, doświadczeniu, angażującą się w służbę i realizującą obowiązki na najwyższym poziomie.

Uroczystość pożegnania insp. dr. Grzegorza Matuszka odbyła się 5 kwietnia w sali sztandarowej chorzowskiej komendy. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji państwowych i społecznych. 

Decyzja o przejściu na emeryturę jest naturalną koleją rzeczy w pracy policjanta. Obowiązki Komendata Miejskiejgo Policji w Chorzowie przejął pełniący do tej pory funkcję I Zastępcy Komendanta mł. insp. Grzegorz Kasprzyk.
 

Fot. KMP Chorzów



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyli bez zmian w komunistycznym kraju. Sami zlodzieje! Zero kręgosłupa moralnego! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Mam nadzieję, że z obecną władzą niszczącą Chorzów nie będzieny czakeć tak długo. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Nareszcie była władza niszcząca Chorzów odchodzi w zapomnienie :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 11:44 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Siły specjalne to komandosi na GROM JWK AGAT. Mylisz pojęcia Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kolego jednostki specjalne czyli komandosi np GROM JWK AGAT Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Gwiazdy na miarę włodarzy miasta. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 23:08 Źródło komentarza: Mecz gwiazd na 70-lecie Stadionu Śląskiego. Zmierzą się ze sobą ekipy Polski i Anglii
Reklama
Reklama