Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 kwietnia 2026 00:51
Reklama Baner reklamowy

Tour de Pologne: w piątek zmiany na 50 liniach autobusowych

W najbliższy piątek pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Katowicach i Mysłowicach będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Zmiany obejmą 50 linii autobusowych. Za powodem ich wprowadzenia stoi kolarski wyścig Tour de Pologne.
Tour de Pologne: w piątek zmiany na 50 liniach autobusowych

W ramach 5. etapu wyścigu Tour de Pologne kolarze będą się ścigać w Katowicach i Mysłowicach. W konsekwencji tego to właśnie w tych miastach zamykane dla ruchu kołowego będą niektóre ulice. 

W stolicy województwa śląskiego od godz. 6:00 do 20:00 wyłączony zostanie przejazd w obu kierunkach ul. Roździeńskiego na odcinku od ronda im. Gen. J. Ziętka do ul. Dudy-Gracza, a w godzinach 11:00 - 13:00 oraz 15:30 - 17:30 dodatkowo zamknięte zostaną ulice Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza, Graniczna, Powstańców, Damrota, Francuska, Trzech Stawów, Gospodarcza, Górniczego Dorobku, Szopienicka, Nałkowskiej, Zamkowa, Ociepki, Oswobodzenia i Pl. Wyzwolenia. W Mysłowicach natomiast wyłączone zostaną przejazd ulicami Obrzeżną Zachodnią, Pukowca, Laryską, Brzezińską i Nowochrzanowską.

Powyższe wymusiło wprowadzenie zmian w ruchu na 50 liniach autobusowych, tj. 1, 4, 30, 35, 40, 44, 51, 66, 72, 76, 106, 108, 109, 110, 149, 154, 160, 162, 219, 223, 292, 536, 600, 672, 673, 674, 695, 788, 800, 805, 807, 808, 813, 814, 817, 835, 900, 910, 920, 930, 931, 940, 995, AP, M2, M4, M10, M23, M101 i autobusowej komunikacji zastępczej T. Dla pasażerów korzystających z tych linii modyfikacje oznaczają zmiany tras, pominięcie niektórych przystanków lub zawieszenie połączeń.

– Przy tak dużej imprezie, organizowanej w centrum miasta, nie sposób uniknąć utrudnień. Zaplanowaliśmy jednak takie zmiany, aby były one jak najmniejsze – wskazuje rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Przed wyjściem z domu na przystanek warto zapoznać się z naszym specjalnym na tę okoliczność komunikatem. Wskazujemy w nim, jakie zmiany zostały zaplanowane na konkretnej linii i w jakich godzinach będą one obowiązywać - dodaje Michał Wawrzaszek.

Informacje te można sprawdzić na stronie internetowej ZTM-u w zakładce Aktualności – Komunikaty. 

źródło: informacja prasowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama