Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 7 lipca 2025 10:41
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Szczypiornistki Ruchu sięgnęły po Puchar Śląska!

W czwartek i sobotę rozegrano szesnastą edycję Klubowego Pucharu Śląska. Tym razem rozgrywki podzielono na dwie fazy - czwartkową eliminacyjną i sobotnią, finałową. 
Szczypiornistki Ruchu sięgnęły po Puchar Śląska!


Eliminacje odbyły się na parkiecie w Bielszowicach, a udział w nich wzięły Zgoda Ruda Śląska, Imperium Katowice i Cracovia 1906. Po zaciętej rywalizacji awans do turnieju finałowego wywalczyła Cracovia.

Sobotnie zmagania odbyły się w Tarnowskich Górach. Chorzowianki  w półfinale trafiły na zespół z Krakowa, zaś w drugiej parze rywalizowały SPR Olkusz i Sośnica Gliwice.

Niebieskie nie dały swoim niżej notowanym rywalkom (Cracovia gra w II lidze) najmniejszych szans. Wygrały różnicą 22 trafień! Skutecznością błysnęły zwłaszcza Lidia Żakowska i Dominika Nimsz - wespół zdobyły 15 bramek.

Drugim zespołem, który awansował do finału, był SPR Olkusz. Rywal doskonale znany Niebieskim, zwłaszcza w tym sezonie - ze starć ligowych, Pucharu Polski i meczów kontrolnych. Chorzowiankom wiodło się w nich ze zmiennym szczęściem, ale dziś nie dały "Srebrnym Lwicom" najmniejszych szans. 

Już po kwadransie gry wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą systematycznie powiększały. Trener Jarosław Knopik ograniczył rotację składu i przez 60 minut dał szanse gry dziesięciu zawodniczkom. Te go nie zawiodły. Do przerwy odskoczyły na siedem goli i w drugiej połowie kontrolowały przebieg spotkania. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Katarzyna Masłowska (7 bramek), ponownie nie zawiodła Żakowska (6). Ostatecznie Niebieskie wygrały 31:21 i uniosły w górę Puchar Śląska!

KPR Ruch - Cracovia 1906 Kraków 41:19 (23:7)


Ruch: Staś, Jaśkiewicz, Bednarek - Żakowska 8, Nimsz 7, Drażyk 5, Piotrkowska 5, Kiel 3, Polańska 3, Rodak 3, Stokowiec 3, Lesik 2, Masłowska 2.

SPR Olkusz - KPR Ruch 21:31 (12:19)

Ruch: Staś, Bednarek - Masłowska 7, Żakowska 6, Lesik 5, Drażyk 4, Piotrkowska 3, Nimsz 3, Rodak 2, Stokowiec 1.

 

źródło: KPR Ruch Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: profit.radom.plTreść komentarza: Lipiec w Parku Śląskim zapowiada się wyjątkowo bogato i różnorodnie! Od klasycznych koncertów w Ogrodzie Japońskim, przez egzotyczne "Indyjskie Opowieści" z jogą i Bollywood, po sportowe warsztaty na deskorolce. Nie zabraknie też rodzinnych aktywności, jak "Śniadanie na trawie" z teatrem dla dzieci, a wieczory rozgrzeje plenerowa potańcówka swingowa. To świetna propozycja na spędzenie letnich dni w rytmie kultury, aktywności i zabawy – co ważne, wszystko bezpłatnie!Data dodania komentarza: 7.07.2025, 02:59Źródło komentarza: Lipiec pełen muzyki, tańca i aktywności w Tauron Parku ŚląskimAutor komentarza: LolekTreść komentarza: Wyczyścić ściany na kamienicach,domach i wszędzie tam gdzie jest promowany chorzowski klub oraz jego byli kibice czyli jak wy to nazywacie 60Data dodania komentarza: 5.07.2025, 05:05Źródło komentarza: Chorzowski Budżet Obywatelski właśnie wystartował!Autor komentarza: BolekTreść komentarza: Ciekawe czy jak estakada będzie rozbierana czy będzie beton albo ekrany do sprzedaniaData dodania komentarza: 5.07.2025, 04:33Źródło komentarza: Krzesełka ze stadionu przy Cichej 6 pójdą na sprzedaż! Pojawią się z certyfikatem ich autentycznościAutor komentarza: EwelinkaTreść komentarza: O ile wiadomo decyzja WINB została wydana dawno temu i był czas, zeby wziac sie do roboty. Zmarnowali ten czas tak jak ostatni rok. Poza tym jak ja dostanę decyzje podatkowa, to też mogę jej nie wykonać i nie placic? Tęgie mózgi w tym UM. Nie ma co. Jest prawo a Pyszałek ponad prawem?Data dodania komentarza: 4.07.2025, 22:58Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie: Miasto stawia na rozbiórkę, WINB nakazuje podparcieAutor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Strach pomyśleć co ci nieudacznicy i karierowicze zrobią jak wybuchnie wojna taka prawdziwa...Data dodania komentarza: 4.07.2025, 06:14Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie: Miasto stawia na rozbiórkę, WINB nakazuje podparcieAutor komentarza: LarsTreść komentarza: Walnięty to ty jesteś się ciesz że u nas nie ma jak na zachodzie tam wszystko zabierają do domu wraz z kawałkami murawy, bramkami, siatkami, krzesełka itp dla nich to świętość. Nie jesteś kibicem nie jesteś zawiązany chyba z żadnym klubem nie masz pasji tylko porolowane zwoje mózgowe i się g znasz i w d byłeś. Siedź tam dalej w tej swojej norze.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 18:06Źródło komentarza: Krzesełka ze stadionu przy Cichej 6 pójdą na sprzedaż! Pojawią się z certyfikatem ich autentyczności
Reklama
Reklama