Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 7 lipca 2025 19:45
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Pierwszy krok do Final Four! [ZDJĘCIA]

Juniorki KPR Ruchu Chorzów pewnie pokonały MTS II Kwidzyn 47:25 (25:11) i tym samym zrobiły pierwszy krok w drodze do Final Four. W czwartek chorzowianki zmierzą się z UKS Handball 28 Wrocław. Początek spotkania o godz. 16.
Pierwszy krok do Final Four! [ZDJĘCIA]

W składzie na półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorek znalazło się miejsce aż dla pięciu szczypiornistek pierwszego składu KPR Ruch Chorzów czy też na co dzień występujące w SMS ZPRP Płock, Żanety Sanderkiewicz, Klaudia Grabińska, Żaneta Lipok czy Karolina Kuszka. "Niebieskie" juniorki bronią tytułu mistrzyń Polski z ubiegłego roku i walczą o swój tytuł co byłoby sporym osiągnięciem. Aby tak się stało muszą jednak przejść turniej półfinałowy we własnej hali.

Chorzowianki rozpoczęły go od spotkania z ekipą MTS II Kwidzyn. Na zapleczu Superligi, pierwsze zespoły z Kwidzyna i Chorzowie również walczą bezpośrednio o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Od pierwszych minut na parkiecie dominowały nasze młode szczypiornistki, które już po 7 minutach spotkania prowadziły wysoko 6:2. Na rozegraniu zagrała na co dzień występująca jako skrzydłowa Oktawia Płomińska, która była prawdziwą liderką w szeregach zespołu Ruchu. Skuteczna i niezwykle pewna się w ataku Oktawia pokazała jak zaowocowała praca i regularna gra w pierwszym zespole z Chorzowa. Już w pierwszej połowie skrzydłowa KPR Ruch Chorzów i młodzieżowej reprezentacji Polski zdobyła aż 10 bramek! Największym mankamentem w grze zespołu "Niebieskich" okazały się 2-minutowe wykluczenia, które na niema 8 minut osłabiły podopieczne Jarosława Knopika. Szkoleniowiec "Niebieskich" ryzykował grą bez bramkarki co przynosiło zamierzony efekt, a do przerwy chorzowianki prowadziły już różnicą 14 bramek
(25:11).

Druga odsłona rozpoczęła się od trzech bramek w ciągu niecałych dwóch minut i prowadzenie wzrosło już do 17 bramek! "Niebieskie" z minuty na minutę powiększały swoją przewagę i w 32. minucie miały już na swoim koncie 32 bramki (32:13), a niektóre akcje śmiało można by pokazywać w telewizji! Trener Jarosław Knopik w drugich 30 minutach zdecydował się zagrać nieco odmienionym składem, choć te potencjalnie rezerwowe zagrały równie dobre spotkanie w szczególnie Sandra Kiel, autorka 6 bramek.

W 50. minucie oglądaliśmy nietypową na boiskach szczypiorniaka sytuację, bowiem aż trzy wykluczenia w przeciągu kilku minut otrzymały zawodniczki z Chorzowa i przez półtorej minuty grały 7 na 3. W trakcie trwania przewagi rywalki nie zdołały odrobić za dużo strat, a przewaga wciąż oscylowała w granicach 18 bramek i w 55. minucie mieliśmy wynik 42:24 dla KPR Ruch. "Niebieskie" kontynuowały swoją passę, a kibice zgromadzeni na trybunach liczyli, że pęknie granica 50 bramek strzelonych przez Ruch. Ostatecznie "Niebieskie" wygrały 47:25 i zrobiły pierwszy krok w kierunku Final Four! - Cieszy to, że odbyliśmy trochę więcej zajęć przed tym turniejem, ostatnio przed turniejami był to jeden trening, teraz dwa trening i widać, że zespół lepiej się spisuje, co dziś zaowocowało najlepszym spotkanie w tej edycji mistrzostw. Cieszy też praca zawodniczek, które na co dzień trenują z pierwszym zespołem, bo to procentuje i widać doświadczenie z pierwszoligowych parkietów, które daje dużą pewność siebie - powiedział po meczu szkoleniowiec KPR Ruch Chorzów, Jarosław Knopik.

KPR Ruch Chorzów - MTS II Kwidzyn 47:25 (25:11)

KPR Ruch: Jaśkiewicz, Bednarek, Kuszka - Płomińska 11, Senderkiewicz 6, Kiel 6, Polańska 5, Lipok 4, Stokowiec 4, Grabińska 3, Zięba 1, Nimsz 1, Wątor 1, Mrozek 1, Sówka

MTS: Guziewicz S. 5, Guziewicz M. 4, Somionka 4, Kłosińska 3, Hermińska 3, Zagórska 2, Łupaczewska 2, Kaczmarek 1, Kreft, Wartecka, Król, Grulkowska, Borowska, Tondel

W drugim meczu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w chorzowskiej hali MORiS, ekipa UKS Vasovia Warszawia pokonała UKS Handball 28 Wrocław 27:24 (12:11). - Oglądaliśmy mecz zespołów Warszawy z Wrocławiem i wydaje mi się, że to będą trudniejsze rywalki w walce o Final Four. Rozgrywki juniorek rządzą się swoimi prawami i każdy mecz może tu być inny. Musimy skupiać się na każdym meczu z osobna i awansować dla siebie, ale i dla tych kibiców, którzy tak licznie gromadzą się w naszej hali, a są to w dużej mierze rodziny czy chłopacy naszych zawodniczek - zakończył Knopik.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: I zaczyna się...zaraz przeczytamy ze ta fala nie jest w stanie zarobić na siebie przez następne 100 lat!Data dodania komentarza: 7.07.2025, 18:08Źródło komentarza: Za zimno na Falę. Kąpielisko będzie nieczynne do piątkuAutor komentarza: profit.radom.plTreść komentarza: Lipiec w Parku Śląskim zapowiada się wyjątkowo bogato i różnorodnie! Od klasycznych koncertów w Ogrodzie Japońskim, przez egzotyczne "Indyjskie Opowieści" z jogą i Bollywood, po sportowe warsztaty na deskorolce. Nie zabraknie też rodzinnych aktywności, jak "Śniadanie na trawie" z teatrem dla dzieci, a wieczory rozgrzeje plenerowa potańcówka swingowa. To świetna propozycja na spędzenie letnich dni w rytmie kultury, aktywności i zabawy – co ważne, wszystko bezpłatnie!Data dodania komentarza: 7.07.2025, 02:59Źródło komentarza: Lipiec pełen muzyki, tańca i aktywności w Tauron Parku ŚląskimAutor komentarza: LolekTreść komentarza: Wyczyścić ściany na kamienicach,domach i wszędzie tam gdzie jest promowany chorzowski klub oraz jego byli kibice czyli jak wy to nazywacie 60Data dodania komentarza: 5.07.2025, 05:05Źródło komentarza: Chorzowski Budżet Obywatelski właśnie wystartował!Autor komentarza: BolekTreść komentarza: Ciekawe czy jak estakada będzie rozbierana czy będzie beton albo ekrany do sprzedaniaData dodania komentarza: 5.07.2025, 04:33Źródło komentarza: Krzesełka ze stadionu przy Cichej 6 pójdą na sprzedaż! Pojawią się z certyfikatem ich autentycznościAutor komentarza: EwelinkaTreść komentarza: O ile wiadomo decyzja WINB została wydana dawno temu i był czas, zeby wziac sie do roboty. Zmarnowali ten czas tak jak ostatni rok. Poza tym jak ja dostanę decyzje podatkowa, to też mogę jej nie wykonać i nie placic? Tęgie mózgi w tym UM. Nie ma co. Jest prawo a Pyszałek ponad prawem?Data dodania komentarza: 4.07.2025, 22:58Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie: Miasto stawia na rozbiórkę, WINB nakazuje podparcieAutor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Strach pomyśleć co ci nieudacznicy i karierowicze zrobią jak wybuchnie wojna taka prawdziwa...Data dodania komentarza: 4.07.2025, 06:14Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie: Miasto stawia na rozbiórkę, WINB nakazuje podparcie
Reklama
Reklama