Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Porażka w Kielcach. Superliga nieco się oddala

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów po dwóch miesiącach wznowiły rozgrywki w I lidze. W meczu 11. kolejki przegrały wyjazdowe spotkane z Koroną Handball Kielce 26:29 (14:15) i spadły na 3. miejsce w tabeli.
Porażka w Kielcach. Superliga nieco się oddala

Już przed meczem szkoleniowiec Jarosław Knopik oraz szczypiornistki mówiły, że sobotnie spotkanie w Kielcach można śmiało nazwać meczem sezonu, a zwycięstwo przybliży jedną z drużyn do awansu do Superligi.

Chorzowianki bardzo dobrze weszły w to spotkanie, a w szczególności Agnieszka Piotrkowska, która była najskuteczniejszą zawodniczką w zespole. W 3. minucie po jej bramce "Niebieskie" prowadziły już 6:4. Gospodynie dość szybko doprowadziły do remisu po bramce Kristiny Repelewskiej, jednak ponownie na dwie bramki odskoczyły chorzowianki 13:11. Już w 23. minucie trzecią karę i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Magdalena Skowrońska, którą na kole w pozostałej części meczu w zespole z Kielc zastąpiła Magdalena Kędzior.

Kielczanki do przerwy zdołały jeszcze odrobić straty, a w ostatnich sekundach wyszły na prowadzenie i do przerwy prowadziły 15:14.

W drugiej połowie obraz gry diametralnie się zmienił, a na dodatek chorzowianki zaczęły łapać sporo kar (łącznie aż 14 minut). Znakomicie w kieleckim zespole spisywała się Honorata Syncerz autorka aż 8 bramek. Gospodynie w 41. minucie prowadziły już 20:18, a po chwili było już 23:19. Jak się później okazało to był kluczowy moment, a wypracowana przewaga przez kielczanki okazała się być za duża do odrobienia. Chorzowianki jeszcze zmniejszyły stratę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 29:26. Oznacza to, że to Korona Handball znalazła się tuż za plecami prowadzącego MTS-u Kwidzyn, który stracił punkty w spotkaniu z AZS-em UMCS-em Lublin remisując 25:25.

W zespole KPR Ruch Chorzów najwięcej bramek zdobyła Agnieszka Piotrkowska - 8.

Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 29:26 (15:14)

Korona Handball: Hibner, Orowicz - Syncerz 8, Repelewska 5, Skowrońska 4, Kaźmiruk 3, Zimnicka 3, Młynarska 3, Kędzior 2, Więckowska 1 oraz Czubaj.
Kary: 8 min. (Skowrońska 6 min. - cz.k., Kędzior 2 min.).

KPR Ruch: Staś - Piotrkowska 8, Żakowska 4, Jasinowska 3, M.Drażyk 3, Lesik 3, Masłowska 2, Płomińska 2, Rodak 1 oraz Stokowiec.
Kary: 14 min. (Masłowska 4 min., Jasinowska, Piotrkowska, Lesik, Płomińska, Stokowiec - po 2 min.).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CelaTreść komentarza: A dlaczego nie pokazujecie tego filmiku jak to się stało znowu tuszowanie sprawyData dodania komentarza: 8.07.2025, 14:22Źródło komentarza: 12-latek uszkodził kręgosłup na placu zabaw. "Wypadek nie był wynikiem awarii urządzenia"Autor komentarza: ChmTreść komentarza: Czyli rodzice powinni poniesc koszty naprawy tyrolki.Data dodania komentarza: 8.07.2025, 11:18Źródło komentarza: 12-latek uszkodził kręgosłup na placu zabaw. "Wypadek nie był wynikiem awarii urządzenia"Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Decyzja WINB jest bzdurna i prowadzi do marnotrastwa czasu i pieniędzy. Tak zarządzali miastem poprzedni włodarze a my mieszkancy tak juz nie chcemy. Miasto szanuje nasze bezpieczeństwo i nasze pieniądze nalezy im bić za to brawa ze maja odwage powalczyc o nasz dobrze pojety interes.Data dodania komentarza: 8.07.2025, 11:04Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie: Miasto stawia na rozbiórkę, WINB nakazuje podparcieAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Z Chorzowa ciagle brak bezpośredniego połączenia z lotniskiem. Metropolia traktuje nas jak obywateli drugiej kategorii. Wszystkie autobusy na lotnisko omijaja Chorzów a pociag z taka częstotliwościa i dodatkową przesiadką to po prostu nieporozumienie. Dlaczego tak jest?Data dodania komentarza: 8.07.2025, 10:57Źródło komentarza: Od 2 lipca więcej pociągów Kolei Śląskich na lotnisko w PyrzowicachAutor komentarza: indykTreść komentarza: Plan dla parku: (utopia) 1. Wywalić wszystkie zarządy, dyrekcje, funacje i inne pasożyty. Nic nie wnoszą in plus a kosztują krocie. Dodatkowo swoimi decyzjami wręcz szkodzą. 2. Za uzyskane w ten sposób środki zatrudnić specjalistów od zajmowania się ogrodami. Sfinansować im praktyki i szkolenia np w Ogrodach Kapias gdzie nauczą się jak się pracuje i jak można zarządzać takim organizmem aby był samowystarczalny a zarazem przemyślany i zadbany. 3. Pozbyć się całkowicie i bez wyjątków z terenu parku ruchu samochodów. Wygoda klientów restauracji nie powinna być argumentem, który decyduje o tym, że park nie jest miejscem bezpiecznym. 4. Do prac konserwacyjnych i porządkowych na terenie parku nie używać spalinowych narzędzi. Park ma być miejscem wypoczynku.Data dodania komentarza: 8.07.2025, 08:56Źródło komentarza: Audyt krajobrazowy przyjęty. Nie pomogła blokada mównicy. “Park Śląski został pozbawiony ochrony”Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: I zaczyna się...zaraz przeczytamy ze ta fala nie jest w stanie zarobić na siebie przez następne 100 lat!Data dodania komentarza: 7.07.2025, 18:08Źródło komentarza: Za zimno na Falę. Kąpielisko będzie nieczynne do piątku
Reklama
Reklama