Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 kwietnia 2026 09:29
Reklama Baner reklamowy

Sukces chorzowianki! Awansowała na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się na Podlasiu

Za sprawą Oliwii Zając, chorzowianki i zawodniczki klubu UKS Silesia, nasze miasto będzie miało reprezentanta na 31. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych. Mieszkanka naszego miasta, uprawiająca gimnastykę artystyczną, świetnie spisała się w eliminacjach, dzięki czemu wywalczyła awans do imprezy finałowej.
Sukces chorzowianki! Awansowała na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się na Podlasiu

Źródło: UKS Silesia Chorzów FB

31. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych to wydarzenie skupiające prawie 3 tysiące młodych sportowców rywalizujących w dwunastu dyscyplinach. Wydarzenie organizowane jest przez województwo podlaskie, a odbywa się w 5 różnych miastach tego regionu. Choć pierwsze zmagania sportowców rozpoczęły się już 14 kwietnia, to potrwają one do połowy maja. 

Na olimpiadzie nie zabraknie również chorzowskiego akcentu. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się bowiem, że jedną z uczestniczek tej ważnej imprezy będzie Oliwia Zając. Chorzowianka oraz zawodniczka działającego w naszym mieście klubu UKS Silesia, świetnie zaprezentowała się podczas eliminacji, dzięki czemu uzyskała awans do imprezy głównej. 

Zadanie to nie było jednak łatwe, bo w eliminacjach udział wzięło aż 114 zawodniczek z całej Polski, a tylko nieliczna grupa mogła liczyć na awans do finałów. Te odbędą się w Białymstoku, a zmagania w gimnastyce artystycznej, czyli dyscyplinie którą uprawia mieszkanka naszego miasta, rozpoczną się 7 maja.

Warto zwrócić uwagę, że oprócz Oliwii na starcie eliminacji pojawiła się również Zuzanna Moder, która pomimo tego, że dzielnie stawiła czoła rywalkom, zdobywając przy tym niezbędne doświadczenie, nie awansowała dalej. Gratulujemy jednak obu zawodniczkom dobrej postawy, a na szczególne wyróżnienie zasługuje również trenerka dziewczyn pani Agata Malisiewicz

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama