Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:49
Reklama Baner reklamowy

7 propozycji majówkowych wycieczek z Kolejami Śląskimi

Zbliżający się długi weekend majowy to doskonała okazja, by w pełni wykorzystać wiosenną aurę i aktywnie spędzić czas. Pociągami Kolei Śląskich można dotrzeć do malowniczych zakątków regionu, a specjalna oferta dostępna w aplikacji Kaeśka umożliwia komfortowe i ekonomiczne podróże bez ograniczeń – już od 20 zł dziennie.
  • Źródło: Koleje Śląskie
7 propozycji majówkowych wycieczek z Kolejami Śląskimi

Źródło: Koleje Śląskie

Oferta „Solo Plus na Majówkę” będzie dostępna w aplikacji Kaeśka do 5 maja. To idealna propozycja dla przyjaciół i rodzin planujących wspólny wyjazd. Wystarczy, że jedna osoba kupi w aplikacji bilet w cenie 40 zł, a każda kolejna – maksymalnie pięć osób – może skorzystać z 50-proc. zniżki, płacąc jedynie 20 zł i za tę kwotę cieszyć się nielimitowanymi przejazdami pociągami Kolei Śląskich przez cały dzień.

Kierunek Beskidy - Wisła, Rajcza i Zwardoń

Siatka połączeń Kolei Śląskich umożliwia dotarcie do malowniczych miejscowości turystycznych w Beskidach, idealnych na górskie wędrówki i wypoczynek. Z myślą o miłośnikach aktywnego wypoczynku Koleje Śląskie przygotowały dodatkowe, przyspieszone kursy do Wisły, które od 26 kwietnia kursują w dni wolne (w tym także 2 maja). Pociąg Równica z Katowic oraz skład Soszów z Rybnika zapewnią wygodną podróż w kierunku górskich atrakcji.

Dodatkowo, w rozkładzie jazdy pojawił się pociąg Klimczok, kursujący na trasie Rajcza – Wodzisław Śląski.

Kawa i lody w cieniu zamku

Na górskie spacery można wybrać się również połączeniem z Katowic do Zwardonia, a dzięki połączeniu do Częstochowy (trzeba wysiąść w Łazach lub Zawierciu) łatwo dotrzeć w urokliwe okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zwiedzić choćby zamek w Ogrodzieńcu.

Amatorom miejskich spacerów poleca się pociąg do Krakowa. W królewskim mieście czeka moc atrakcji, których nie trzeba wyliczać.

Ornakiem w Tatry

Na majówkowy wypad poza województwo śląskie warto wybrać się pociągiem Ornak, który od 1 do 4 maja będzie kursował w wydłużonej relacji z Częstochowy do Zakopanego.

– Pociąg „Ornak” w dniach 1–4 maja będzie wyjeżdżał z Częstochowy o godz. 5:18, z Katowic o 6:38, a do Zakopanego dotrze o godz. 11:03. Podróż powrotną z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:09. Do Katowic pociąg przyjedzie o 20:28, a do Częstochowy o 21:51 – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, i dodaje, że regularne kursy do Zakopanego zostaną wznowione 19 czerwca, wraz z letnią korektą rozkładu jazdy.

Lubliniec to idealny cel na aktywny wypoczynek – niewielkie, klimatyczne miasto, które zaskakuje bogactwem atrakcji i naturalnym pięknem okolic. Do Lublińca, gdzie kończą bieg pociągi Kolei Śląskich kursujące na liniach S8 i S13, łatwo dotrzemy od strony Katowic i Częstochowy. Na miejscu do odkrycia czeka między innymi odrestaurowany zamek w Lublińcu, muzeum poświęcone życiu i działalności Edith Stein oraz zabytki architektury sakralnej.

Prawdziwym atutem Lublińca jest jednak jego położenie w sercu ogromnych kompleksów leśnych – Lasy Lublinieckie oferują niemal 100 tys. hektarów terenów idealnych na piesze i rowerowe wyprawy. Wokół miasta można skorzystać ze szlaków rowerowych, pełnych zabytków, rezerwatów i pomników przyrody.

– Przewożąc rower pociągami Kolei Śląskich, można odkrywać takie miejsca jak Park Krajobrazowy Lasów nad Górną Liswartą, malownicze stawy Posmyk w Kokotku, zabytki Cieszowej i Koszęcina czy rezerwat rododendronów w Kochanowicach – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Rowerowe Koleje Śląskie

Warto pamiętać, że rower można przewieźć każdym pociągiem Kolei Śląskich – wszystkie składy są wyposażone w strefy rowerowe, mieszczące od 4 do 14 jednośladów. Po torach kursuje także Velo Cug – czyli specjalny skład z miejscem na 36 rowerów, który od 26 kwietnia obsługuje dodatkowe połączenia ze Skoczowa do Wisły.

Pewny przejazd z gwarancją miejsca na rower zapewnia system limitowania miejsc, który od ubiegłego roku obowiązuje we wszystkich pociągach Kolei Śląskich.

– Dzięki systemowi limitowania miejsc na przewóz jednośladów, bilety na podróż z rowerem wybranym pociągiem można kupić 14 dni wcześniej w cenie 8,40 zł we wszystkich kanałach sprzedaży Kolei Śląskich – przypomina Bartłomiej Wnuk.

Aktualny wykaz wszystkich połączeń obsługiwanych przez Velo Cug i szczegóły przewozu roweru dostępne są na stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: szaula Treść komentarza: To wreszcie kiedy 07-2026 czy 07-2027. W nagłówku pisze 07-2026 a na końcu artykułu 07-2027. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Ciężarówki nie wjadą tranzytem na ulicę Bytomską. Miasto wprowadza poważne zmiany! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To juz wiemy na kogo nie glosowac do rady miasta. Nie chcemy takiej rady! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:35 Źródło komentarza: Prezydent Szymon Michałek z wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: Laax Treść komentarza: Mówią, żę pożar zaczął się o 16:30 a pierwsze ostrzeżenia RCB zaczęły przychodzić kolejnego dnia o 0:35. Prezydent Michałek sie obudził to wysłał informacje o potrzebie takiego alarmu RCB Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Pożar śmieci w Chorzowie. Powołano pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa Środowiskowego [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To wyróżnienie pewnie z powodu zamknięcia estakady haha Faktycznie to osiagniecie na skalę całej kuli ziemskiej! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Miasto Chorzów w prestiżowym zestawieniu! "To nasza wspólna nagroda i jednocześnie motywacja do dalszej pracy" Autor komentarza: Katns Treść komentarza: Dzien dobry o ktorej spiewac bedzie mily pan Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:28 Źródło komentarza: Skolim, Modelki i Zenek Martyniuk na Śląskim! [HARMONOGRAM] Autor komentarza: kaloryfer Treść komentarza: No, trwałe to jak 150! Tak to jest jak uprawia się prowizorkę, byle by tylko pokazać, że COKOLWIEK się ROBI. Wywalone pieniądze- a mógł być festyn, na którym by można pobrylować i FAJNE zdjęcia popstrykać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:11 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu
Reklama
Reklama