Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

To będzie noc pełna wrażeń. Przygotujcie się na "Horror w Skansenie"!

Już w przyszłym tygodniu w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" czeka nas mrożące krew w żyłach wydarzenie pn. "Horror w Skansenie". Odbędzie się ono w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów.
To będzie noc pełna wrażeń. Przygotujcie się na "Horror w Skansenie"!

Źródło: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Noc Muzeów to wyjątkowe przedsięwzięcie o zasięgu ogólnoeuropejskim, którego celem jest zachęcenie jak największej ilości osób do częstszego obcowania z kulturą. Tego dnia bezpłatnie lub za niewielką opłatą można zwiedzać wybrane muzea, galerie, instytucje czy urzędy, a przy okazji skorzystać z organizowanych tam specjalnie na tę okazję atrakcji.

Tegoroczna noc muzeów przypada na 17 maja, a udział w niej zapowiedział m.in. chorzowski Skansen, który przygotował dla swoich gości coś specjalnego.

- W jubileuszowym roku – świętując 50-lecie naszego Muzeum – zapraszamy Was na wyjątkową edycję Nocy Muzeów, gdzie przeniesiemy się do czasów, w których życie na wsi było pełne nie tylko codziennego trudu, ale i magii, obrzędów oraz… mroku - zapowiadają organizatorzy.

Tematyka wydarzenia pn. "Horror w Skansenie: Na dawnej wsi. Historie prawdziwe" skupi się na dawnych zwyczajach oraz obrzędowości ludowej. Pojawią się więc dobrze znane motywy, takie jak narodziny, zamążpójście czy śmierć, ale opowiedziane nie z perspektywy książek, a z prawdziwych historii przekazywanych szeptem - w izbach, przy ogniu, wśród cieni drewnianych chat.

- Na skansenowskich dróżkach pojawią się tajemnicze postacie – wiejskie kobiety i mężczyźni, dusze przeszłości – które snuć będą opowieści o tym, co naprawdę wydarzyło się we wsi. W ich słowach ożyją losy dawnych mieszkańców, rytuały przejścia, ludowe wierzenia, a także opowieści wyciągnięte z regionalnych podań i legend - zdradzają organizatorzy.

Podobnie jak wyglądało to w poprzednich latach, uczestnicy przejdą grupą wraz z przewodnikiem, a na trasie, w nieprzeniknionych ciemnościach XIX-wiecznej wsi, czyhać na nich będą strachy oraz demony. O wysoki poziom grozy zadbają oczywiście niezawodni aktorzy Teatru Złego.

- Niech Was nie zwiedzie sielski obraz dawnej wsi – tej nocy poznacie ją taką, jaka była naprawdę: pełną emocji, tajemnic, wierzeń i grozy codzienności! Przyjdźcie. Posłuchajcie. Doświadczcie. Historie prawdziwe czekają właśnie na Was… - zachęcają w Skansenie.

Bilety w cenie 20 zł można zakupić wyłącznie online. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie >>TUTAJ<<

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Strach pomyśleć co ci nieudacznicy i karierowicze zrobią jak wybuchnie wojna taka prawdziwa...Data dodania komentarza: 4.07.2025, 06:14Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie: Miasto stawia na rozbiórkę, WINB nakazuje podparcieAutor komentarza: LarsTreść komentarza: Walnięty to ty jesteś się ciesz że u nas nie ma jak na zachodzie tam wszystko zabierają do domu wraz z kawałkami murawy, bramkami, siatkami, krzesełka itp dla nich to świętość. Nie jesteś kibicem nie jesteś zawiązany chyba z żadnym klubem nie masz pasji tylko porolowane zwoje mózgowe i się g znasz i w d byłeś. Siedź tam dalej w tej swojej norze.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 18:06Źródło komentarza: Krzesełka ze stadionu przy Cichej 6 pójdą na sprzedaż! Pojawią się z certyfikatem ich autentycznościAutor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Ale trzeba być walniętym zeby sobie do domu zabrać krzesełko ze stadionu! Upadek społeczeństwa!Data dodania komentarza: 3.07.2025, 14:09Źródło komentarza: Krzesełka ze stadionu przy Cichej 6 pójdą na sprzedaż! Pojawią się z certyfikatem ich autentycznościAutor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Śmiechu warte buhaha kilka miesiecy!Data dodania komentarza: 2.07.2025, 06:06Źródło komentarza: Gryfnie jednak “niy pitnie” z Chorzowa. Prezydent oferuje 50% zniżki na miejskie lokale!Autor komentarza: ChapkaTreść komentarza: Główny zarzut jest tak mętny, że podejrzewam, że żadnego aresztu nie będzie.Data dodania komentarza: 1.07.2025, 14:09Źródło komentarza: Były prezydent Chorzowa z wnioskiem o areszt!Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Jak to możliwe ze taka kanalia jak k....jeszcze ma coś do powiedzenia po tylu latach partactwa?! Jak tych ludzi mozna legalnie wywalić do prawdziwej pracy zeby na starość nabrali pokory i szacunku do mieszkańców!Data dodania komentarza: 30.06.2025, 20:43Źródło komentarza: Audyt krajobrazowy przyjęty. Nie pomogła blokada mównicy. “Park Śląski został pozbawiony ochrony”
Reklama
Reklama