Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 11 sierpnia 2026 14:32
Reklama Baner reklamowy

Nowe mundury w Kolejach Śląskich. Wygodne, eleganckie i takie, jakich chcieli sami pracownicy

Koleje Śląskie nieustannie gnają naprzód. Pomiędzy dostawami nowego taboru i uruchomieniem aplikacji mobilnej Kaeśka, w pociągach i na stacjach zaczęli się pojawiać pracownicy regionalnego przewoźnika kolejowego w nowych mundurach. To efekt wielomiesięcznych prac, testów i konsultacji z pracownikami. Docelowo będzie je nosić blisko 800 z 1,3 tys. zatrudnionych w Kolejach Śląskich: maszyniści, kierownicy pociągów, konduktorzy oraz kasjerzy.
  • Źródło: Koleje Śląskie
Nowe mundury w Kolejach Śląskich. Wygodne, eleganckie i takie, jakich chcieli sami pracownicy

Źródło: Koleje Śląskie

Elegancki granat zamiast szarości, nowoczesne fasony oraz stylowe dodatki zaprojektowane specjalnie dla Kolei Śląskich: haftowane logotypy, kolorowe detale, furażerki i rogatywki. Oto nowe mundury pracowników Kolei Śląskich. Uszyte w Polsce, z kurtkami odpornymi na deszcz i wiatr oraz oddychającymi tkaninami dostosowanymi do zmiennych warunków pogodowych.

Klasyka i regionalne akcenty

W nowym projekcie pojawiło się wiele zmian, które nadały mundurom nowoczesny, a zarazem ponadczasowy charakter.

– Granat to kolor klasyczny, budzący zaufanie i dobrze komponujący się z innymi elementami stroju. Zmieniliśmy fasony kurtek, koszul, czapek i furażerek. Wprowadziliśmy także nowe opcje dla kobiet – sukienki i apaszki, które zapewniają możliwość dopasowania stroju do indywidualnych preferencji – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Na szczególną uwagę zasługują również starannie dopracowane detale: haftowane logo Kolei Śląskich, kolorowe obszycia przy guzikach odwzorowujące barwy logotypu przewoźnika oraz nowe wzory apaszek i krawatów, zaprojektowane specjalnie z myślą o nowym wizerunku spółki.

– Mundur to często pierwszy element, który widzi pasażer, zanim rozpocznie rozmowę z drużyną konduktorską. Zależało nam, aby nowe uniformy były nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale też dobrze oddawały kierunek, w którym podąża spółka – podkreśla Bartłomiej Wnuk.

Większy komfort i polska produkcja

Nowe umundurowanie to nie tylko zmiana wizualna. Projekt poprzedziło opracowanie „Księgi Standardu Wizerunku Pracowników”, która określa zasady ubioru służbowego. Prace nad nowymi mundurami trwały kilkanaście miesięcy i obejmowały testy prototypów z udziałem pracowników różnych działów. W efekcie część sugestii została wdrożona do finalnych projektów.

– Nowe mundury to zdecydowana zmiana na plus – są nowoczesne, bardziej praktyczne i lepiej dopasowane do codziennej pracy. Zdarza się, że pasażerowie zwracają uwagę na nowy strój i chwalą jego wygląd – mówi Aleksandra Kołodziejczyk, instruktorka Kolei Śląskich, która już od kilku miesięcy korzysta z nowego munduru.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czy milicja w tym miescie robi cos w tym kierunku zeby przestały sie palic auta?! Cos za duzo płonie aut u nas! Data dodania komentarza: 8.08.2026, 12:19 Źródło komentarza: Pożar samochodu na kempingu w Parku Śląskim. Cztery osoby w szpitalu! Autor komentarza: Alojzketa Treść komentarza: Co roku? A czemu nie codziennie? Data dodania komentarza: 8.08.2026, 11:33 Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić” Autor komentarza: Leni 234 Treść komentarza: Moze Katowice kupilyby miasto Sosnowiec byloby lepiej bo dotychczas bardzo sa zaangazowani w organizowaniu "Biegu 15~tki i jakos im to sprawie idzie i sie rozumieja. Data dodania komentarza: 7.08.2026, 12:14 Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić” Autor komentarza: Leni 234 Treść komentarza: Obojetnie czy wybrzurza czy niedopiero co puscili ruch tramwajowy do Rynku dla linii 17 i 20 co tez mogloby byc dla lini nr 9,ale ZTM staje "Murem"i za niedlugo znowu bedzie bordell tramwajowy bo beda musieli wstrzymac ruch tramwaji w okolicy Rynku.Najlepszym rozwiazaniem byloby wybudowanie tzw "zeberka " szynowego z ulicy Powstancow przez il. Jagiellonska do ulicy Wolnosci.Powstalaby tzw Petla tramwajowa i nie trzeba byloby uruchamiac komunikacji zastepczej, ktora i tak musialaby objezdzac caly Rynek.Ulica Jagiellonska i tak jest wylaczona z ruchu jest deptakiem jak ulica Wolnosci po ktorej kursuja tramwaje,a ostatnio nawet w sei kierunkach. Data dodania komentarza: 7.08.2026, 12:04 Źródło komentarza: GINB odpowiada w sprawie podparcia estakady. Chorzów czeka transformacja śródmieścia Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Darmowa woda z podatkow obywatela! Ktos sie jeszcze daje na to nabrać?! Data dodania komentarza: 5.08.2026, 17:12 Źródło komentarza: Żar leje się z nieba. W Chorzowie darmowa woda i ochłoda Autor komentarza: Tycho Treść komentarza: Chcialem wpłacić ale po informacji że jest kibicem zrezygnowalem. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 16:26 Źródło komentarza: Wracali z wakacji we Włoszech. Ich świat wywrócił się do góry nogami
Reklama
Reklama