Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 06:13
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Dzień Strażaka 2025 w Chorzowie już niebawem! W planach część oficjalna, dmuchańce i inne atrakcje!

Już w najbliższy czwartek na chorzowskim Rynku odbędą się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. Wydarzenie ma być okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną oraz możliwością do podziękowania strażakom za ich codzienną służbę.
Dzień Strażaka 2025 w Chorzowie już niebawem! W planach część oficjalna, dmuchańce i inne atrakcje!

Dzień Strażaka od 2003 roku w Polsce obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Choć z racji na święto patrona strażaków - św. Floriana, Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada na 4 maja, to obchody z nim związane w naszym kraju organizowane są przez cały miesiąc maj.

Nie inaczej jest również i w tym roku. Harmonogram obchodów w województwie śląskim jest bowiem szeroki i rozciąga się tak naprawdę na cały maj. W Chorzowie uroczystości z okazji Dnia Strażaka odbędą się zaś w czwartek 29 maja. Miejscem tego ważnego wydarzenia będzie chorzowski Rynek.

Podobnie jak w przypadku innych takich wydarzeń uroczystości, zostaną podzielone na dwie części. Pierwsza z nich, ta oficjalna rozpocznie się około godziny 13:00. Udział wezmą w niej strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie wraz z przedstawicielami władz miasta.

Tuż po zakończeniu części oficjalniej od godziny 14:00 do 18:00 strażacy zapraszają za to na część rozrywkową. Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się dmuchańce dla najmłodszych, możliwość przyjrzenia się wozom strażackim z bliska czy inne atrakcje dla całych rodzin. Wydarzenie ma być ponadto okazją zarówno do spędzenia wspólnego popołudnia z rodziną, jak i możliwością do podziękowania strażakom za ich codzienną służbę.

Warto również przypomnieć, że niecały rok temu, obchody Dnia Strażaka 2024 roku w naszym mieście zostały połączone z wyjątkową dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie uroczystością nadania sztandaru oraz rocznicą 150-lecia Chorzowskiej Straży Pożarnej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama