Trzech nowych zawodników, w tym pierwszy Japończyk w historii Ruchu
W ubiegłym tygodniu kontrakty z „Niebieskimi” podpisali 24-letni napastnik Tomasz Bała i 31-letni środkowy obrońca Aleksander Komor. Bała w poprzednim sezonie, grając w barwach Stali Rzeszów, zdobył 7 bramek na boiskach Betclic 1. Ligi, natomiast Komor powrócił do Chorzowa po 11 latach, a ostatni sezon spędził w GKS-ie Katowice.
We wtorek (17 czerwca) kontrakt z „Niebieskimi” podpisał Shuma Nagamatsu, który tym samym został pierwszym Japończykiem w historii klubu. Jego umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. 30-letni środkowy pomocnik w ostatnim sezonie grał w Koronie Kielce.
Do zmian doszło również w sztabie szkoleniowym. Nowym szkoleniowcem bramkarzy został Mirosław Kuczera, przez ostatnie sześć sezonów związany z Polonią Bytom. Trenerem przygotowania fizycznego Ruchu został natomiast Tomasz Olszewski, posiadający doświadczenie z klubów Ekstraklasy i Betclic 1. Ligi. W przeszłości współpracował z takimi sportowcami jak Łukasz Piszczek, Mamed Chalidow czy Paweł Zagumny.

26 zawodników na pierwszym treningu
We wtorek odbył się również pierwszy trening zespołu Dawida Szulczka. Przy Cichej 6 stawiło się 26 zawodników, rozpoczynając w ten sposób okres przygotowawczy przed sezonem 2025/2026 Betclic 1. Ligi.
Spośród zawodników tworzących zespół w minionej rundzie wiosennej na treningu obecni byli: bramkarze Jakub Bielecki i Jakub Szymański, obrońcy Martin Konczkowski, Andrej Lukić, Dominik Preisler i Szymon Szymański, a także pomocnicy Miłosz Kozak, Mo Mezghrani, Nono, Jakub Sobeczko, Mateusz Szwoch i Denis Ventura.
Na treningu zabrakło Filipa Lachendro (przyczyny zdrowotne), przechodzących rehabilitację Patryka Sikory i Daniela Szczepana, a także Somy Novothnego (dodatkowy urlop) oraz Martina Turka, który uczestniczy z reprezentacją Słowenii w finałach Euro U-21 na Słowacji.
KADRA RUCHU NA I TRENING – LATO 2025
- Bramkarze: Jakub Bielecki, Marcel Potoczny, Nikodem Proczek, Jakub Szymański
- Obrońcy: Kajetan Klaja, Aleksander Komor, Martin Konczkowski, Andrej Lukić, Dominik Preisler, Szymon Szymański
- Pomocnicy: Oliwier Garbiec, Miłosz Kozak, Mo Mezghrani, Shuma Nagamatsu, Nono, Mateusz Rosół, Jakub Sobeczko, Mateusz Szwoch, Denis Ventura, Bartosz Wencel
- Napastnicy: Tomasz Bała, Kacper Dyduch, Robert Łukowiak
- + 3 ZAWODNIKÓW TESTOWANYCH
Ruszyła sprzedaż karnetów. Większość cen utrzymana!
W tym tygodniu rozpoczęła się również sprzedaż karnetów na spotkania domowe w sezonie 2025/2026. Podobnie jak w poprzednich latach, w podziękowaniu za lojalność, klub przygotował niższe ceny dla kibiców, którzy posiadali abonament w poprzednim sezonie. W porównaniu do ubiegłego sezonu, ceny karnetów w zdecydowanej większości zostały utrzymane. Poznaliśmy również ceny biletów. W sezonie 2025/2026 – tak jak w poprzednim – będą obowiązywać dwa cenniki biletów na domowe mecze Ruchu: podstawowy oraz TOP. Kategorię danego spotkania klub będzie określać w momencie startu sprzedaży biletów, zakładając, że rangę meczu TOP otrzymają co najmniej cztery spotkania w sezonie. Począwszy od sezonu 2025/2026 na domowych meczach Ruchu funkcjonować będzie nowa strefa cenowa – VIP/PREMIUM – obejmująca sektory 9D i 11D, w których będzie można zakupić zwykłe bilety i karnety (PREMIUM) lub w pakiecie z cateringiem (VIP).

Ponadto na sektory północne, na sektory 36D, 37D i 38D, przeniesiony został Sektor Rodzinny, który tworzyć będzie kategorię IV.
Napisz komentarz
Komentarze