Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 26 lipca 2026 06:01
Reklama Baner reklamowy

Ul. Konopnickiej w przeciwną stronę od wtorku! Zmiany także na Rynku, ul. Pocztowej, Bogedaina i Powstańców

Sprawdź, co czeka kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w okolicy zamkniętej estakady już od wtorku. Przejedziemy starym przebiegiem ul. Katowickiej, będą nowe miejsca postojowe, Konopnickiej zmieni kierunek, wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania.
Ul. Konopnickiej w przeciwną stronę od wtorku! Zmiany także na Rynku, ul. Pocztowej, Bogedaina i Powstańców

Autor: Martyna Majewicz

Od 29 lipca czekają nas spore zmiany w pobliżu zamkniętej estakady. Na jednokierunkowej ulicy Marii Konopnickiej ruch ma zostać odwrócony w przeciwnym kierunku. Obecnie prowadzony jest od Teatru Rozrywki do skrzyżowania z ul. Lwowską “w górę”.

Jak potwierdza Robert Kuśmirek, dyrektor MZUiM w Chorzowie, planowane jest włączenie sygnalizacji świetlnej, która będzie obejmowała skrzyżowanie ulic Konopnickiej, Katowickiej i Dąbrowskiego. Przy tym w pobliżu pojawi się pewna różnica w organizacji ruchu.

- Będzie polegała na zmianie kierunku jazdy na ulicy Konopnickiej. Równocześnie będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Bogedaina, od ulicy Kościuszki do Konopnickiej, co ma umożliwić autobusom swobodny przejazd przez miasto - tłumaczy Robert Kuśmirek.

Ul. Konopnickiej zmieni przebieg na odcinku od ul. Katowickiej do ul. Bogedaina. Dodatkowo wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch na starym przebiegu ul. Katowickiej (przy ZSGU). Co istotne, powstanie możliwość zawracania na ul. Katowickiej (z likwidacją zielonej strzałki z Dąbrowskiego).

- Głównie jest to podyktowane tym, żeby komunikacja miejska dojeżdżała do centrum przesiadkowego, a także żeby mieszkańcy mieli łatwiejszy dostęp, żeby przejechać tutaj na drugą stronę estakady - argumentuje dyrektor Kuśmirek.

Szczegóły na zamieszczonej infografice.

Dodatkowo, na oficjalnym profilu estakady na facebooku (tak, jest taki) czytamy, że “odbyła się lustracja organizacji ruchu w rejonie Rynku, ul. Powstańców oraz ul. Pocztowej”.

Po analizie przeprowadzonej przez przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego, Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów oraz Straży Miejskiej wprowadzono następujące zmiany:

  • Na ul. Pocztowej obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Dworcowej do skrzyżowania z ul. Wolności.

  • Na ul. Rynek / ul. Powstańców – wyznaczono 16 miejsc w strefie płatnego parkowania.

  • Także na Rynku (przy urzędzie – do ul. Jagiellońskiej) planowane jest wyznaczenie dodatkowych miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania, a na terenie od prywatnego parkingu w stronę estakady obowiązuje zakaz zatrzymywania bez możliwości postoju. 

  • Podkreślono, że zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu w ścisłym centrum miasta. 

Ankieta: Czy zamknięcie estakady bardzo utrudniło Twoje poruszanie po Chorzowie?
Jeździ się tak jak wcześniej
4%   (5 głosów)
Jest dużo gorzej niż było
68%   (86 głosów)
Zmiany są, ale nieznaczne
25%   (31 głosów)
Nie mam zdania
3%   (4 głosy)
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Synek z Cwajki 31.07.2025 15:10
A dlaczego w ankiecie nie ma odpowiedzi: „Jest lepiej niż poprzednio”. Może komuś się poprawiło.

Podciep 01.08.2025 21:25
Bo to politycznie niepoprawne. Oficjalna linia propagandy brzmi: "Jest tragicznie i trzeba jak najszybciej ratować tego trupa i uszczęśliwić kosztem mieszkańców Chorzowa tych którzy tędy będą jechać i na naszym nieszczęściu zbudują swoje szczęście polegające na tym, że być może pojadą o 10 minut krócej do celu." I tyle w temacie.

lolo 29.07.2025 14:27
Czy obejmuje ta zmiana komunikację miejską???

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Wystarczy koparka kilka wywrotek i spokoj! Widać obecnego to wszystko przerasta. Estakade pewnie nie otwiera ze względów zdrowotnych dla mieszkancow ech Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:57 Źródło komentarza: Hałda na ul. Floriańskiej pod lupą naukowców Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Straż jechała przez śląskie Trójmiasto Toszek-Rybnik-Lubliniec! Pojmujesz? Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:34 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Co ma piernik do wiatraka? Człowieku, nie pieprz wierszy, bo dziś nie pierwszy! Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:29 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bodek Treść komentarza: Przecież to nie apartamentowiec się palił! A swoją drogą, to ostatnio coś dużo pożarów w Tymkraju! :( Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:27 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyżby do Chorzowa zawitał jakis podpalacz? Data dodania komentarza: 23.07.2026, 20:35 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Wkóżony mieszkaniec Treść komentarza: Kogo teraz przyciągnie spalony apartamentowiec, zniszczono zabytek, karma wróciła. Estakada przeszkadzała Michałkowi i Francie , estakada stoi a drogie mieszkania pływają Data dodania komentarza: 23.07.2026, 14:36 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama