Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 20:41
Reklama Baner reklamowy

Chciała uniknąć Izby Wytrzeźwień. Zaproponowała policjantom łapówkę. Grozi jej do 10 lat!

Nietypowa interwencja policjantów ze Świętochłowic zakończyła się zatrzymaniem 62-letniej kobiety, która próbowała przekupić funkcjonariuszy, aby uniknąć przewiezienia do Izby Wytrzeźwień.
Chciała uniknąć Izby Wytrzeźwień. Zaproponowała policjantom łapówkę. Grozi jej do 10 lat!

Źródło: KMP Świętochłowice

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zauważyli kobietę, która idąc chodnikiem nagle się przewróciła. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję, dbając o jej bezpieczeństwo. Jak się okazało, 62-latka była pod silnym wpływem alkoholu. Z uwagi na niską temperaturę, brak osób mogących zapewnić jej opiekę oraz realne zagrożenie dla zdrowia i życia, zapadła decyzja o przewiezieniu jej do Izby Wytrzeźwień.

Podczas przejazdu kobieta kilkukrotnie proponowała policjantom po 200 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i odwiezienie jej do domu. Funkcjonariusze stanowczo poinformowali ją, że taka propozycja stanowi przestępstwo korupcyjne. Mimo to 62-latka ponawiała swoją ofertę, próbując nakłonić mundurowych do zmiany decyzji.

W konsekwencji kobieta została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało, że miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu i spędzeniu nocy w policyjnej celi została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut dotyczący przestępstwa korupcyjnego. Za próbę wręczenia łapówki grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora została objęta policyjnym dozorem.

Policja przypomina, że w przypadku interwencji wobec osób nietrzeźwych nadrzędnym celem działań funkcjonariuszy jest ochrona życia i zdrowia – zarówno osoby, wobec której podejmowane są czynności, jak i innych osób. W okresie zimowym przebywanie na zewnątrz pod wpływem alkoholu może prowadzić do wychłodzenia organizmu i stanowić poważne zagrożenie.

Od 1 listopada do 31 marca na terenie województwa śląskiego działa całodobowa infolinia pod numerem 987, gdzie można uzyskać informacje o pomocy dla osób szczególnie narażonych na wychłodzenie. Informacje dostępne są również na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czy w tym kraju bedzie kiedys normalnie?! Tzn czy wreszcie doczekamy czasów ze będą uczciwi na takich stanowiskach czy juz zawsze komunisci będą krasc gdzie sie da i ile sie da?! A my bedziemy udawać i tolerować ze tonjest normalne i caly czas glosowac na komunistow?! Obudźcie sie, prosze...!!! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 14:30 Źródło komentarza: Afera tramwajowa: rozliczenia w Koalicji Obywatelskiej Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Jak z tej betonozy mają korzystac mieszkańcy? I jak ktos rozumie ogolnodostępnosc jesli nie mozna tam siedziec albo bawic sie w trakcie zajeć tylko po szkole? O 20:00 b3dzie tam mozna wejsc i z tego korzystac? W niedziele o 20:00? Coś mi tu śmierdzi. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 20:36 Źródło komentarza: Awantura o szkolne patio, będzie kontrola NIK? “Bardzo głęboko odchodzi od projektu” Autor komentarza: Mopvik Treść komentarza: Dokładnie, nigdy więcej Michałka i Pisu Data dodania komentarza: 15.06.2026, 13:34 Źródło komentarza: Awantura o szkolne patio, będzie kontrola NIK? “Bardzo głęboko odchodzi od projektu” Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Jak widać w komunistycznym kraju reżim wszędzie ma problem z pieniędzmi odnosnie placówek państwowych. Kiedy sie obudzicie i przestaniecie glosowac następnym złodziejskie partie komunistyczne?! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 12:17 Źródło komentarza: Awantura o szkolne patio, będzie kontrola NIK? “Bardzo głęboko odchodzi od projektu” Autor komentarza: Wiedzący Treść komentarza: Zapomnieliście dodać o tym, że ma na sobie zarzuty karne i trwające procesy. Lista wierzycieli tego Pana jest również długa. Mitoman i megaloman. Data dodania komentarza: 13.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga Autor komentarza: Achim Treść komentarza: Ten chop jest niezniszczalny👍 Data dodania komentarza: 13.06.2026, 09:17 Źródło komentarza: Były prezydent Świętochłowic angażuje się w projekty przemysłowe w Demokratycznej Republice Konga
Reklama
Reklama