Sikorski przejął kierowanie OSiR „Skałka” jako pełniący obowiązki dyrektora na okres trzech miesięcy. To jednak nie jego pierwsza styczność z tą funkcją – wcześniej zarządzał ośrodkiem w latach 2015–2019, co daje mu solidne doświadczenie w prowadzeniu tej miejskiej jednostki.
„Skałka” od lat pozostaje jednym z najważniejszych punktów sportowo-rekreacyjnych w mieście. Mieszkańcy korzystają tu m.in. z basenu ekologicznego, lodowiska, kortów sportowych, boisk oraz infrastruktury do zajęć fitness i rekreacji, a od niedawna również z nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Ośrodek pełni istotną rolę zarówno dla amatorów aktywności fizycznej, jak i dla lokalnych klubów oraz szkół.
W ostatnim czasie na terenie kompleksu realizowane były również inwestycje infrastrukturalne, których celem jest poprawa funkcjonalności i komfortu użytkowania obiektów. Nowe obiekty oraz modernizacje mają w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność „Skałki” dla mieszkańców i gości spoza miasta.
Na razie Tomasz Sikorski będzie kierował ośrodkiem do połowy marca 2026 roku. Dopiero po tym czasie zapadnie decyzja, czy pozostanie na stanowisku na stałe, czy też miasto zdecyduje się na inne rozwiązanie organizacyjne. Jedno jest pewne – najbliższe miesiące pokażą, w jakim kierunku będzie rozwijać się „Skałka” pod nowym, a jednocześnie dobrze znanym kierownictwem.









Napisz komentarz
Komentarze