Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 sierpnia 2026 00:44
Reklama Baner reklamowy

Działania "Truck & Bus" w Chorzowie. Skontrolowano ponad sto pojazdów

W tym tygodniu policjanci z chorzowskiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą "Truck & Bus". Ukierunkowane były one na poprawę bezpieczeństwa w zakresie transportu drogowego osób oraz rzeczy.
Działania "Truck & Bus" w Chorzowie. Skontrolowano ponad sto pojazdów

Autor: Martyna Majewicz

"Truck & Bus" to koordynowana przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego "ROADPOL" akcja, mająca na celu ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem kierowców samochodów ciężarowych i autobusów. W ramach prowadzonych działań mundurowi zwracają uwagę przede wszystkim na: naruszenia związane z przekraczaniem czasu pracy kierowców; naruszenia związane z nieprawidłowym zabezpieczeniem przewożonych ładunków; nieprawidłowości dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych; stan techniczny pojazdów, którymi transport towarów i osób jest realizowany; jak również stan trzeźwości, stan psychofizyczny oraz uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy drogowe.

Ostatnia tego typu akcja przeprowadzona została w minioną środę.

- Na terenie Chorzowa policjanci skontrolowali 132 pojazdy. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości mundurowi podejmowali stosowne działania przewidziane przepisami prawa - dowiadujemy się w chorzowskiej Komendzie.

Funkcjonariusze dodatkowo korzystali z miejskiego systemu monitoringu wizyjnego. Dzięki bieżącej analizie obrazu możliwe było szybkie reagowanie na wykroczenia popełniane przez kierujących autobusami, w szczególności w zakresie niestosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz innych naruszeń przepisów ruchu drogowego.

- Tego typu działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie standardów wykonywania transportu drogowego na terenie miasta - podkreślają chorzowscy stróże prawa.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: tranzytowiec Treść komentarza: Niestety temat nie jest chwytliwy. Żaden poseł, żaden dziennikarz nie wysłał oficjalnego zapytania, nie zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa. Wiadomo, lepiej nie robić nic. Data dodania komentarza: 20.08.2026, 08:12 Źródło komentarza: Tramwaje wrócą na estakadę! Testowe przejazdy zakończone pomyślnie Autor komentarza: Locolobo Treść komentarza: Olać studzienki etc... Dka Michałka najważniejszy jest stadion dka kiboli... Data dodania komentarza: 19.08.2026, 09:59 Źródło komentarza: Za nami pogodowy armagedon. Na ulice Chorzowa spadły kule gradu Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Nieważne że korki w mieście, nieważne że zamykane biblioteki, nieważne że żadnych praktycznie inwestycji, co tam estakada najważniejsze to stadion budować za kasę która jest równoważna 100 latą wynajęcia stadionu Śląskiego na mecze. Zastanawiam się czemu żaden artykuł nie robi zetelnego porownania kosztów przecież to prosty rachunek. Pytanie po co jako.calosc mieszkańców mamy za to zapłacić... Data dodania komentarza: 18.08.2026, 19:49 Źródło komentarza: Tramwaje wrócą na estakadę! Testowe przejazdy zakończone pomyślnie Autor komentarza: Hmmmmm Treść komentarza: Żołnierzy Września/75 pułku wczoraj zalane. Ciekawe czy w związku z niedokończonymi pracami związanymi z kanalizacją? W Świętochłowicach też było ciężko, ale dziś już wysprzątane liście i gałęzie, a w Chorzowie nadal dywany liści... Data dodania komentarza: 18.08.2026, 17:33 Źródło komentarza: Za nami pogodowy armagedon. Na ulice Chorzowa spadły kule gradu Autor komentarza: Locolobo Treść komentarza: Mam nadzieję że ze swoich pieniędzy zasponsoruje stadionik, a nie z moich... Nikt się nie pytał mnie czy wgl chce kolejny stadion w moim mieście... Michałek robi co chce, a nie to co miasto chce i potrzebuje.. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 10:44 Źródło komentarza: Nowy stadion Ruchu Chorzów. Prezydent Michałek podał całkiem nowe informacje i "deadline"! Autor komentarza: Locolobo Treść komentarza: A po co to komu? Data dodania komentarza: 18.08.2026, 10:38 Źródło komentarza: Już niebawem w naszym mieście odbędzie się wyjątkowy spacer po Cwajce śladem górnoślaskich Żydów!
Reklama
Reklama