Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Chorzowska Huta Kultury powraca! Przygotujcie się na najgłośniejszy w historii miasta Dzień Metalowca

Pod koniec marca w Muzeum Hutnictwa świętować będziemy Dzień Metalowca. Industrialna przestrzeń stanie się areną dla pięciu metalowych składów, a wszystko to w ramach kolejnej odsłony Chorzowskiej Huty Kultury.
Chorzowska Huta Kultury powraca! Przygotujcie się na najgłośniejszy w historii miasta Dzień Metalowca

Źródło: Muzeum Hutnictwa

Chorzowska Huta Kultury to zainicjowany blisko dwa lata temu w naszym mieście cykl wydarzeń muzycznych, których celem jest prezentacja bogactwa polskiej sceny alternatywnej i metalowej. Tym razem wydarzenie zawita do Muzeum Hutnictwa, gdzie odbędzie się zaplanowany na 28 marca Dzień Metalowca.

- Chorzów, miasto zwrócone w kierunku muzyki i sztuki alternatywnej, potrafi zaskakiwać. W Muzeum Hutnictwa, przy ulicy (nomen omen) Metalowców, zabrzmi prawdziwie metalowa muzyka. Surowe wnętrza, stalowe konstrukcje i ciężkie riffy stworzą atmosferę, której nie da się porównać z żadnym innym wydarzeniem. Tam, gdzie kiedyś królował hałas sprzętów hutniczych, dziś hałas muzyki i kultury wypełni przestrzeń energią, pasją i artystyczną siłą - zapowiadają gospodarze.

Zgodnie z ideą Chorzowskiej Huty Kultury, będzie to doskonała okazja do promowania zespołów, które z odwagą i autentycznością budują nową jakość na krajowej i zagranicznej scenie muzycznej.

Tego dnia zagrają dla nas:

  • Amalekim – wschodząca gwiazda włoskiego black metalu z polską domieszką,

  • Königreichssaal – polski top podziemnego black metalu, świeżo po wydaniu kolejnej świetnej EP zatytułowanej „Loewen II”,

  • KIR – jeden z mocniejszych black metalowych debiutów początku 2025 roku,

  • oraz BaarRa – grupa eksplorująca muzykę magiczną, pozwalającą słuchaczowi na zanurzenie się we własnym wnętrzu podczas psychodelicznej podróży.

W roli supportu zaprezentuje się z kolei młody deathcore'owy zespół z Katowic, Vermintide Visions, koncertujący od końca 2023 roku.

Warto dodać, że koncert w Muzeum Hutnictwa to coś znacznie więcej niż muzyka. To symbol przemiany, w której industrialna przeszłość spotyka alternatywną teraźniejszość.

Bilety na to wydarzenie są dostępne >>TUTAJ<<.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A nie jest? Z jednej strony Dąb, z drugiej Tauzen. A bas w nocy niesie się na Siemnianowice i Chorzów Stary. Nie wiem nawet człowieku co ty próbujesz przekazać. Legendia jest w samym środku aglomeracji Data dodania komentarza: 29.07.2026, 06:55 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Rafał Treść komentarza: Legendia jest w środku miasta? Hm,ciekawe,skąd pośiadasz tak rozległą wiedzę? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 21:18 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A co ze zwierzętami w ZOO? Sorry, ale środek miasta to nie jest miejsce na takie festiwale. Już całe szczęście Fest zniknął. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 11:25 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: M. Treść komentarza: R.I.P Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Zmarła Anna Knysok. Była dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich i wiceministra zdrowia Autor komentarza: Darek Treść komentarza: Zabłądzili? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:55 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Bogusław Treść komentarza: Ostatnio coś dużo tych pożarów w Polsce! Czyżby wojna hybrydowa? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama