Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 9 kwietnia 2026 12:19
Reklama Baner reklamowy

Oświadczenie Joanny Pietrek ws. briefingu Prezydenta Miasta

Oświadczenie Joanny Pietrek ws. briefingu Prezydenta Miasta

Autor: Martyna Majewicz

OŚWIADCZENIE 

W odniesieniu do wystąpienia Prezydenta Miasta Chorzów w dniu 8 kwietnia 2026 r. oświadczam po raz kolejny, że niestety były przedstawione kolejne kłamstwa na mój temat.

Informuję, że podczas wspomnianego zebrania rady pedagogicznej PP6 w dniu 23.03.2026 r. nie został sporządzony żaden protokół. Dyrektor PP6 pani Mariola Ronowicz nie przedłożyła protokołu czy innego pisma celem jego zapoznania i podpisania. Niestety nie wiem, kiedy powstał wspomniany podczas briefingu prasowego w dniu 08.04.2026 r. protokół i kto go podpisywał. Ponadto nie zostałam wcześniej poinformowana, że taki protokół został sporządzony.

Nie zgadzam się z zarzutem zbierania podpisów w godzinach mojej pracy. Nie dopuściłam się pozostawienia i lekceważenia moich obowiązków, jako wychowawcy i nauczyciela w stosunku do moich podopiecznych.

Jednakże chcę poinformować, o czym wcześniej nie mówiłam, iż podczas wspomnianego zebrania z nauczycielami cała społeczność przedszkolaków była pozbawiona opieki pedagogicznej, ponieważ pani dyrektor wezwała wszystkich nauczycieli i specjalistów na zebranie a dzieci zostały tylko pod opieką woźnych i jednej pomocy nauczyciela - czyli osób nieposiadających jakichkolwiek kwalifikacji pedagogicznych. 

Proszę pamiętać, że mamy do czynienia z grupą dzieci ze spektrum autyzmu, które wymagają szczególnej troski, na co zwracał dzisiaj Pan Szymon Michałek szczególną uwagę podczas briefingu posiłkując się jednak wystąpieniem Pani Marioli Ronowicz dyrektor PP6, która pozbawiła dzieci ze spektrum opieki.

Podtrzymuję informacje o złożeniu dwóch propozycji rozwiązania umowy o pracę na zasadzie zwolnienia dyscyplinarnego lub za porozumieniem stron.

Na potwierdzenie moich słów mogę przedstawić wręczoną mi Kartę Urlopową z podanymi datami zaległego urlopu.

Ja osobiście zaproponowałam trzecie rozwiązanie a mianowicie spotkanie z Prezydentem i wyjaśnienie całej sprawy. Moja propozycja została jednak odrzucona.

Jest to niezrozumiałe do chęci Prezydenta udzielenia mi pomocy.

Cała ta sytuacja bardzo negatywnie wpłynęła na mój stan zdrowia i w trosce o siebie udałam się na konsultacje medyczną. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim, które nie wyklucza możliwości przebywania poza domem. W tym miejscu zwracam uwagę Panu Michałkowi – orędownikowi przestrzegania ustawy RODO, że podając dzisiaj publicznie informację o moim zwolnieniu lekarskim dokonał jej naruszenia, co może pociągnąć roszczenie o naruszeniu moich dóbr osobistych i ewentualną odpowiedzialność administracyjną Urzędu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: A jak członkowie rodziny jednego z kandydatów na prezydenta miasta w trakcie kampanii agitują w swojej szkole podstawowej do głosowania, nosząc każdego dnia materiały reklamowe, promujące kandydata to jest dopuszczalne, czy tak samo nie, jak agitacja Pani Pietrek?Data dodania komentarza: 9.04.2026, 10:10Źródło komentarza: Nauczycielka zaangażowana w referendum zostanie zwolniona? "Oczekuję rzetelnego wyjaśnienia sprawy i przywrócenia dobrego imienia"Autor komentarza: Referendum!!!!!Treść komentarza: Z ankiet wynika, ze mieszkancom n8e oodobaja sie korki. Czy w zwiazku z tym pieniadze zamiast na stadion pojda na: 1. Obwodnice? 2. Remont estakady 3. Nową estakade? Nie pojda. O d..e rozczaśc ta ankieta. I mam pytanie. W zeszlym roku zamkneli plac matejki na keden dzien, zeby zrobic "prototypowanie". Czy z tego prototypowania są jakies wyniki, ankiety, czy sie udalo, co dalo, co przynioslo? Czy zamkneli, zrobiki sobie zdjecia na FB i zalatwione?Data dodania komentarza: 8.04.2026, 20:17Źródło komentarza: Mieszkańcy wypełnili 545 ankiet na temat śródmieścia Chorzowa! Co im się podoba, a co przeszkadza?Autor komentarza: chorzowskiTreść komentarza: Widać klase pana prezydentaData dodania komentarza: 8.04.2026, 19:17Źródło komentarza: Nauczycielka zaangażowana w referendum zostanie zwolniona? "Oczekuję rzetelnego wyjaśnienia sprawy i przywrócenia dobrego imienia"Autor komentarza: McKwaczTreść komentarza: Jak tam przygotowania do referendum? Lokalne władze PO już dały zgodę?Data dodania komentarza: 8.04.2026, 17:28Źródło komentarza: "Jestem wielkim demokratą. Można zbierać podpisy pod referendum, ale trzeba to robić zgodnie z prawem"Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Przyjdzie i na ciebie czas!Data dodania komentarza: 8.04.2026, 16:52Źródło komentarza: "Jestem wielkim demokratą. Można zbierać podpisy pod referendum, ale trzeba to robić zgodnie z prawem"Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Komuna ma sie dobrze w naszym kraju. Nadal represje na porzadku dziennym kiedy prawda zwycięża lub ludzie domagają sie sprawiedliwości!Data dodania komentarza: 8.04.2026, 12:53Źródło komentarza: Nauczycielka zaangażowana w referendum zostanie zwolniona? "Oczekuję rzetelnego wyjaśnienia sprawy i przywrócenia dobrego imienia"
Reklama
Reklama