Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Wyrok za wtargnięcie na murawę

Tuż po sobotnim meczu piłkarskim pomiędzy Ruchem Chorzów a Lechią Gdańsk, jeden z kibiców wtargnął na płytę boiska i naruszył nietykalność cielesną pracownika służby porządkowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
Wyrok za wtargnięcie na murawę

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Chorzowa i kibiców czuwało minionej soboty kilkudziesięciu policjantów z chorzowskiej komendy oraz katowickiego oddziału prewencji. Bezpośrednio po zakończeniu meczu na płytę stadionu boiska piłkarskiego wtargnął mężczyzna. 38-latek popchnął pracownika służby porządkowej, czym naruszył jego nietykalność cielesną. Mundurowi z oddziału prewencji zatrzymali pseudokibica, który swoim zachowaniem naruszył obowiązujące przepisy prawne. Wtargnięcie na płytę boiska, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, jest przestępstwem.

- Wczoraj mężczyzna usłyszał wyrok. Decyzją sądu przez najbliższe dwa lata wszelkie imprezy masowe będzie oglądał jedynie w telewizji, gdyż sąd orzekł wobec niego środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezę masową na okres dwóch lat, ponadto na siedem miesięcy sąd ograniczył mu wolność, nakładając jednocześnie obowiązek wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne – informuje chorzowska policja.

Policjanci przypominają również, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, przez które ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. sł. Przestępstwem jest także wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezy masowe.

 

Źródło: KMP Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Gwarecka Treść komentarza: Ten samochód stał w tym miejscu chyba od stycznia czy lutego i nikt się nim nie interesował Data dodania komentarza: 31.07.2026, 15:02 Źródło komentarza: Kierowcy przejeżdżali obok płonącego samochodu, ale żaden nie miał gaśnicy Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To juz kolejne zastanawiające zdarzenie z udziałem ognia. Najpierw dwa luksusowe auta. Teraz ten. Wc:esniej pożar budynku. Cos złego dzieje sie w nadzym miescie. Czy milicja cos robi sensownego w tej sprawie?! Czy bedziemy udawac jak obecny ze ciężko wszyscy pracują ale efektów brak... Data dodania komentarza: 31.07.2026, 14:32 Źródło komentarza: Kierowcy przejeżdżali obok płonącego samochodu, ale żaden nie miał gaśnicy Autor komentarza: Jetrzy Treść komentarza: Z tego co słyszałem to nie jedyne roszczenie, jakie firma budowlana wysuwa wobec Miasta Świętochłowice. Może ktoś by skontrolował to Miasto pod tym względem? Data dodania komentarza: 31.07.2026, 06:09 Źródło komentarza: Miasto Świętochłowice przegrało proces z Mostostalem. Gmina musi zapłacić 14 milionów roszczeń! Autor komentarza: locolobo Treść komentarza: Co za miasto ... normalnie strach tu mieszkać ... jedne wielkie pobojowisko ... mogliby kręcić jakiś film postapokaliptyczny :D ... w sumie na starej rzeźni już były kręcone filmy wojenne .... porażka, marzę, aby wynieść się z tego dziadostwa Data dodania komentarza: 30.07.2026, 07:53 Źródło komentarza: Hałda na ul. Floriańskiej pod lupą naukowców Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A nie jest? Z jednej strony Dąb, z drugiej Tauzen. A bas w nocy niesie się na Siemnianowice i Chorzów Stary. Nie wiem nawet człowieku co ty próbujesz przekazać. Legendia jest w samym środku aglomeracji Data dodania komentarza: 29.07.2026, 06:55 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Rafał Treść komentarza: Legendia jest w środku miasta? Hm,ciekawe,skąd pośiadasz tak rozległą wiedzę? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 21:18 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce
Reklama
Reklama