Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Grzegorz Szpyrka odwołany

Wczorajsza pieketa społecznego komitetu obrony szpitala zorganizowana pod chorzowskim magistratem nie przyniosła skutku. Grzegorz Szpyrka, który sprzeciwiał się połączeniu Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii z Zespołem Szpitali Miejskich, nie jest już dyrektorem placówki przy ul. Truchana. Od jutra jego obowiązki przejmie Włodzimierz Kaczmara.
Grzegorz Szpyrka odwołany

Zmiana na stanowisku szefa placówki ma związek z planowanym połączeniem chorzowskich szpitali. – Fuzja placówek medycznych zawsze budzi wiele emocji, dlatego zadaniem dyrektora jest przekazywanie rzetelnych informacji oraz tonowanie nastrojów. Niestety Grzegorz Szpyrka eskalował ten konflikt, m.in. biorąc udział w działaniach komitetu protestacyjnego – wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Wiesław Raczyński, przewodniczący Rady Społecznej CHCPiO.  - Celem zmiany jest usprawnienie procesu zarządzania, polepszenie świadczenia usług medycznych oraz zintensyfikowanie inwestycji – dodaje zastępca prezydenta.

Wg przedstawicieli lokalnego samorządu połączenie szpitali będzie miało charakter wyłącznie administracyjny i nie zmieni się dostępność do usług medycznych dla pacjentów. - Dzięki temu na obecnym poziomie utrzymana zostanie refundacja świadczeń. Władze Chorzowa wielokrotnie podkreślały, że stan zatrudnienia w szpitalu dziecięcym nie ulegnie zmianie, podobnie jak inwestycje planowane na kolejne lata. Nowe rozwiązanie administracyjne jest odpowiedzią na reformę służby zdrowia związaną z tzw. siecią szpitali planowaną przez rząd - informuje Karolina Skórka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Wczorajsza pikieta została zwołana przede wszystkim z powodu zaplanowanych na ten dzień obrad Rady Społecznej ChPiO. Protestujący sprzeciwiali się planowanemu odwołaniu ze stanowiska dyrektora placówki Grzegorza Szpyrki. Jak zapowiadają, sprawa zostanie skierowana przez nich na szczebel wojewódzki.

 

Źródło: własne/UM Chorzów

Fot. ChCPiO


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: E.Treść komentarza: Tak. Masz racje. Chcemy Ciebie usunac ze stanowiska, bo sie nie sprawdzasz. Jak to ma wygladac znowu. Mamy dac ci kadencje, a potem dac druga szanse? I co? Zaś 10 lat w plecy? Zas bedzie plakac na fejsie, ze poprzednicy nic nie robiki? Mamy plakac, ze nie ma na nic, bo mamy ciezki kredyt i trwajaca wiecznie budowe stadionu? Tak sajmonku. Chcemy, zebys przestal niszczyc to biedne miasto, bo nie chceny juz miec do siebie zalu, ze nic nie rmzrobukisny, gdy migkisny sie pozbyc szkodnika. Kopla nie odwolalismy, Kitali nie odwolalismy. Pora odwolac kogos, kto w porownaniu z poprzednikami okazal się zwyczajną niedojdą.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 14:11Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Tak sie składa ze nasze miasto jest zbyt biedne zeby budować za setki milionów stadion ktory bedziemy utrzymywać i spłacać! Niech budują go ci którzy go chca ale nie za nasze podatki mieszkancow! Brak pieniedzy na estakade. A teraz jeszcze doszła jakas w Chorzowie Batorym do remontu i tez nie ma na to pieniedzy. To jak to k....a jest ze on chce budować stadion!?Data dodania komentarza: 9.03.2026, 14:05Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Lokals69Treść komentarza: Buta kroczy przed upadkiem. Myślę, że referendum i usunięcie ze stanowiska to może być najmniejszy problem tego pana. C.D.N.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 14:00Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Wstyd że kotala nie potrafił przez tyle lat zbudować stadionu, bo dla niego tylko patodeweloperka się liczyła Oby siedział długie lataData dodania komentarza: 9.03.2026, 11:56Źródło komentarza: 6 powodów za odwołaniem prezydenta Szymona Michałka. "Szereg zaniedbań”Autor komentarza: M.Treść komentarza: Bardzo nie podoba mi się wypowiedź Pana Michałka w materiale TVP że nie zrobiło to na nim wrażenia , wydaje mi się że powinien jednak się zastanowić czy nie podjąć dialogu ,tłumaczenia że miasto było źle zarządzane 33 lata jakoś do mnie nie przemawia,bo Pan miał właśnie to zmienić ale Pan idzie ta sama droga co tamta władza tylko pod inną nazwą.. a dwa ja nie pamiętam by było ostatnio jakieś referendum u nas by odwołać władze więc to też chyba daje do myślenia..bo może się Pan obudzić z ręką w nocniku to nie trend te referenda a większa świadomość ludzi ze jednak mają coś do powiedzenia ..Data dodania komentarza: 9.03.2026, 09:28Źródło komentarza: 6 powodów za odwołaniem prezydenta Szymona Michałka. "Szereg zaniedbań”Autor komentarza: Zz..Treść komentarza: A kiedy zaczną powiększać tę strefę?Data dodania komentarza: 9.03.2026, 08:10Źródło komentarza: Strefa Czystego Transportu w Katowicach jeszcze w tym roku! Co to oznacza dla mieszkańców Chorzowa?
Reklama
Reklama