Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 kwietnia 2026 03:31
Reklama Baner reklamowy

Nagrodzony za uratowanie życia

Komendant chorzowskiej policji Robert Łuszcz nagrodził nadkom. Jacka Krzysztofika, który uratował 83-letnią mieszkankę Katowic. Uroczystości odbyły się w obecności kadry kierowniczej chorzowskiej komendy.
Nagrodzony za uratowanie życia

Pracujący w chorzowskiej komendzie nadkom. Jacek Krzysztofik przejeżdżał wieczorem przez Siemianowice Śląskie. W pewnym momencie, w miejscu mało uczęszczanym dostrzegł stojącą w zaspach śniegu osobę, która opierała się o słup energetyczny. Policjant postanowił sprawdzić czy osoba ta nie potrzebuje pomocy. Gdy podszedł do niej okazało się, że jest to starsza kobieta. 83-latka była przerażona, nie wiedziała, gdzie się znajduje. Seniorka była przemarznięta i głodna. Nie miała już siły, by iść dalej.

Policjant widząc, że kobieta potrzebuje pomocy, zabrał ją do swojego mieszkania, gdzie oczekiwała na przyjazd siemianowickiej „patrolówki”. Z uwagi na jej wychłodzenie poczęstował ją ciepłym napojem i kanapkami. Podczas dalszych czynności ustalono, że 83-latka jest osobą samotnie zamieszkującą w Katowicach. Seniorka trafiła na obserwację lekarską do szpitala. Gdyby nie czujność chorzowskiego kryminalnego i chęć niesienia pomocy innym, z całą pewnością mogło by dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia.

- Komendant podkreślił jak ważne jest, aby słowa Roty, którą każdy Policjant wypowiada wstępując do służby, były dla niego nie tylko słowami, ale towarzyszyły mu każdego dnia zarówno w służbie, jak i poza nią. Na koniec jeszcze raz pogratulował nadkom. Jackowi Krzysztofikowi postawy godnej munduru i życzył dalszych sukcesów – informuje chorzowska policja.

 

Źródło: KMP Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama